"Лудогорец" отпадна от Европа след постна продукция в реванша

Шампионът на България не успя почти 90 минути да компенсира груба грешка, довела до единствения гол на "Сервет"

22 Февр. 2024
Капитанът на "Лудогорец" Якуб Пьотровски (вляво) дърпа за рамото халфа на "Сервет" Алексис Антунес по време на реванша в Разград.

България остана без участник в европейските клубни турнири този сезон, след като единственият ни оцелял представител "Лудогорец" отпадна в плейофите на Лига на конференцията. Шампионът ни отстъпи с 0:1 срещу "Сервет" в реванша в Разград, след като първият двубой бе завършил 0:0.

Швейцарският тим не показа голяма класа, но за сметка на това демонстрира голяма ефективност след грешки на съперника и се класира за 1/8-финалите. В 6-ата мин. португалският халф на "Лудогорец" Клод Гонсалвеш сбърка пас и топката се оказа у Тимоте Коня, който я мушна между краката на вратаря на домакините Серджио Падт.

До почивката "Лудогорец" не успя да покаже, че заслужава да изравни. А през втората част стигна само до две чисти положения, но и при двете вратарят на "Сервет" Жереми Фрик спаси ударите на Кайо Видал.

До края на мача разградчани съумяха единствено да натикат съперника в собствената му половина, но нищо повече. Не помогна и подкрепата от публиката. На трибуните бе и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Така "Лудогорец" се прости и с последния евротурнир, в който имаше шанс да осъществи амбициите на собствениците си - братята Кирил и Георги Домусчиеви, да пробие в Европа. Преди това тимът отпадна в пресявките на Шампионската лига и в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.

ОТЗИВИ

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев заяви след мача: "Футболът е игра на голове. Имахме ситуации, но не отбелязахме. Не мога да кажа, че съм разочарован, но това беше един момент, в който отборът можеше да се класира и да продължи. Всеки един футболист може да направи такава нелепа грешка, но за нас се оказа фатална. Ще се насочим към вътрешното първенство и към купата."

Нападателят на тима Бърнард Текпетей допълни: "Много сме разочаровани, защото искахме да се класираме за следващата фаза. Сега трябва да се фокусираме върху оставащите ни мачове в България. Когато имаш такива положения, трябва да се възползваш от тях. Трябва да си изчистим главите и да се фокусираме върху мачовете в България. Тъжно е, когато имаш толкова много шансове, а не успееш да ги реализираш."