"Лудогорец" пропиля първия мачбол за 13-ата поредна титла

"Етър" е първият изпадащ отбор от Първа лига

28 Апр. 2024
СПОРТАЛ
Футболистите на "Крумовград" се радват на откриващия гол на Александър Колев (третият в жълто от ляво на дясно, №9), докато играчите на "Лудогорец" все още не осъзнават, че в този мач ще срещнат повече проблеми от очакваното.

"Лудогорец" не успя да стане шампион на България още днес. Празникът на трибуните в Разград бе подготвен още преди домакинството срещу "Крумовград", но такъв не състоя, въпреки очакванията за честване на 13-ата поредна титла.

Гостите от Крумовград, водени от бившия треньор на "Лудогорец" Станислав Генчев, поведоха с попадения на Александър Колев в 12-ата мин. и Серкан Юсеин в 26-ата. "Лудогорец" направи пълен обрат след почивката. Още в 49-ата мин. бразилецът Рик Джонатан изравни след пас на сънародника си Педро Нареси. В 55-ата мин. главният рефер Валентин Железов отсъди дузпа за домакините за нарушение на Лукас Сантана срещу Рик Джонатан. Оливие Вердон вкара наказателния удар и изравни - 2:2.

Обратът от 0:2 до 3:2 стана факт в 75-ата мин., когато Руан Секо довкара топката, след като вратарят на "Крумовград" Янко Георгиев изби топката в отчаян опит да спаси автогол на съотборника си Клайдер Машедо.

Когато всички в Разград вече хвърляха поглед към изстуденото шампанско, дойде и изненадата в 89-ата мин. Тогава зрителите все пак видяха автогол - на капитана на "Лудогорец" Антон Недялков.

Резултатът 3:3 остави разградчани в очакване за триумф в оставащите четири мача от втората фаза на Първа лига. В тях тимът последователно приема "ЦСКА-София", гостува срещу "Черно море", играе отново на свой терен - срещу "Локомотив" (Пд) и накрая отива срещу "Левски" в София.

ОТЗИВИ

Доволният треньор на "Крумовград" Станислав Генчев заяви след края: "Искам да благодаря на футболистите, гордея се с тях. Не ни беше лесно, защото играхме срещу повече противници от нормалното. Можехме да спечелим, но и точката при тези обстоятелства е ценна за нас. Когато един треньор работи по-дълго с даден отбор, футболистите свикват и нещата се получават по-добре на терена. Освен това сме в 12 мача без загуба, влязохме в шестицата и момчетата се забавляват. Срещу нас имахме много сериозен противник, като днес мачът си беше чиста победа за нас. Вкараха ни гол с първата си ситуация второто полувреме, но успяхме да се вдигнем въпреки психологическото напрежение и това е много добър резултат. Затова до последно се борихме за първата шестица. Срещу най-силните можем да видим на какво ниво сме, на кои футболисти може да разчитаме, да продадем някои футболисти и да изчистим грешките. Този сезон още не е свършил и ние ще продължим да се борим докрая."

Колегата му от "Лудогорец" Георги Дерменджиев беше по-лаконичен: "Трудно се отваря шампанско. Първото полувреме беше много лошо за нас. На полувремето си поговорихме, обърнахме резултата и след това - автогол. Това е един мач, който също трябва да направи така, че да се научим от него. Играчите излязоха така настроени, че трябва да бием на думи, но мотивацията не беше добра, отворихме пространства. Не бяхме изненадани. Знаехме всичко как ще бъде, но имаше играчи, които не го изпълниха."

ВЕЧЕ Е ЯСЕН ПЪРВИЯТ ИЗПАДАЩ

Днес стана известен и първият отбор, който загуби теоретични шансове за оставане в Първа лига. Това е опашкарят "Етър", който изпадна без игра, след като "Локомотив 1929" (Сф) победи с 2:0 като гост "Хебър". Така "Етър", който е на 16-а позиция с 14 т., не може в оставащите си 5 мача да стигне до 13-ото място, даващо право на плейоф за място в елита. На него в момента е "Хебър" с 30 т.