"Лудогорец" влезе с много мъки в групите на Лига Европа

Българският шампион трябваше да страда до 120-ата минута във Вилнюс

25 Авг. 2022
Нападателят на "Лудогорец" Бернард Текпетей  (вдясно) е подел атака към вратата на "Жалгирис" по време на реванша.
Лудогорец
Нападателят на "Лудогорец" Бернард Текпетей (вдясно) е подел атака към вратата на "Жалгирис" по време на реванша.

"Лудогорец" се класира за шеста поредна година за груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир по футбол - Лига Европа. Този път обаче разградчани стигнаха до успеха през иглени уши. Те трябваше да играят продължения в реванша срещу "Жалгирис" в Литва и почти усещаха настъпването на непредсказуемите дузпи, когато успяха да стигнат до 3:3 в 120-ата минута. Първият мач в Разград бе завършил 1:0 за българския шампион.

Мачът започна по неприятен начин за "Лудогорец", след като домакините откриха още в 1-ата мин. Недобро представяне на Антон Недялков позволи на Кеинде Ойвуси да подаде към Фабиен Оурега, който вкара за 1:0.

"Лудогорец" успя да върне бързо гола и в 8-ата мин. аржентинецът Матиас Тисера изравни - 1:1.

В 15-ата мин. обаче Оливер Буф получи асистенция с пета от Ренан Оливейра и отново изведе "Жалгирис" напред - 2:1.

До почивката българският шампион не успя да се адаптира на изкуствената трева на стадиона във Вилнюс. През втората част обаче "Лудогорец" заигра малко по-добре и стигна до 2:2 в 58-ата мин., когато отново Тисера бе точен.

И отново "Жалгирис" успя да реагира бързо, като излезе за трети път напред в резултата. В 63-ата мин. Ренан вкара за 3:2 с мощен удар.

"Лудогорец" така и не успя да избегне продълженията, но там по-големият опит на тима в турнирите надделя. В 118-ата мин. халфът на разградчани Мануел Шоу бе фаулиран в наказателното поле и Оливие Вердон вкара от дузпа така ценния изравнителен гол, който отърва съотборниците му от драма след продълженията.

ОТЗИВ

След края треньорът на "Лудогорец" Анте Шимунджа не скри, че в отбора са били подложени на огромното напрежение. "Беше трудно за всички. Винаги е трудно за нас. Не се делим на футболисти и треньор. Важното е, че достигнахме до Лига Европа. Гледайки и двата двубоя, беше много трудно.

Играхме добре, защото създадохме доста положения. Лесно стигахме до финалната третина на тяхното поле, а те играеха на контраатака. Не опитвахме да си върнем топката през първото полувреме, но след почивката променихме това. Показахме характер, а нашият характер е много сериозен. Искахме победата повече от тях.

Говорихме за изкуствения терен. Играчите трябваше да знаят какво ги очаква. Някои от играчите нямат опит в такива сблъсъци, но днес показаха смелост. Има неща, които трябва да подобрим. Искаме да сме отборът, за който всички ще внимават в Лига Европа и това ще е целта ни. Млад отбор сме, вярвам в отбора и вярвам, че ще прогресираме", заяви словенецът.