Протест срещу Сираков беляза нов постен мач на "Левски"

Домакинството срещу "Черно море" започна със закъснение заради фенско недоволство и завърши без голове

12 Май 2024
Момент от протеста на сдружение "Левски" на левскарите", заради който началото на домакинството срещу "Черно море" се забави с 12 минути.
БГНЕС

"Левски" не успя да спечели предпоследното си домакинство под ръководството на треньора Николай Костов и завърши 0:0 с "Черно море" в мач от XXXII кръг на Първа лига.

Мачът започна с 12 минути закъснение, тъй като представители на сдружението "Левски" на левскарите" и Национален клуб на привържениците (НКП) блокираха вратата пред сектор Б на ст. "Георги Аспарухов" и разпънаха транспарант "Сираков вън!". Акцията бе посрещната с освиркване от голяма част от феновете на отбора. Те продължиха да освиркват привържениците в Сектор Б и след акцията - когато по време на самия мач те продължиха да призовават за оставка на собственика на "Левски".

Иначе "сините" играха доста активно, но в пореден мач завършиха с разочароващ за тях резултат. Вратарят на варненци Иван Дюлгеров спаси преди почивката удари на Джавад ел Джемили, а през втората част - на Патрик-Габриел Галчев и Фабио Лима.

Вратарят на "Левски" Пламен Андреев също се прояви добре и показа, че навлиза отново във форма след "дупката", в която бе изпаднал през последните седмици. Той спаси шутове на Илиан Илиев-младши и Даниел Димов.

Все пак нулевото равенство имаше ефект върху мястото на двата отбора в първата шестица на Първа лига. "Черно море" излезе на втора позиция с равен точков актив с "ЦСКА-София" (по 66 т.), но по-добър баланс в директните двубои. "Левски" по идентичен начин измести "Локомотив" (Пд) от четвъртото място, като и двата тима имат по 55 т. С това развитие "Черно море" си гарантира минимум бронзов медал.

Date: 12-05-2024 ,Watch the Game Highlights from Levski Sofia vs. Cherno More, 05/12/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 23/24, Action: , TeamA: Levski Sofia, TeamB: Cherno More, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime: , Parameters:

ОТЗИВИ

След края на мача треньорът на "Левски" Николай Костов не коментира протеста на феновете. "Имахме много добър план за тази игра, но не успяхме да се справим с добрата защитна игра на "Черно море", който е добре сформиран отбор, който може добре да се защитава и добре да контраатакува. Целта беше да изморим противника, като го оставим да не играе с топката, но те бяха добре позиционирани в защита. Отборът съхрани своята играта въпреки цялото напрежение. Доволен съм от футболистите, защото искаха победата. Играхме с четирима наши възпитаници, които се представиха много добре. Има психологическо отражение на това, което се случва, но въпреки всичко запазиха концентрация и изглеждаха добре в играта с топка. Разочарован съм от това, което се случва през цялата година. Водещите отбори инвестираха в селекция, ние инвестирахме в НАП и критиките започнаха. Виновникът е посочен, призна грешките си и си занимава. Мисля, че не трябва да говорим, защото трябва да завършим достойно шампионата след всичките глупости, които се случиха. Решението ми да остана за тези четири мача беше продиктувано от това, че не знам какво иска народът. Ако си замина, всички остават недоволни, ако остана... Аз съм заложник на тази игра и се радвам, че нашите играчи започнаха да разбират играта. Тази година е обявена за провалена. Посочен е виновникът, той си поема отговорността и си заминава", каза с горчивина Костов.

Колегата му от "Черно море" Илиан Илиев заави: "Не изиграхме нашия мач откъм футбол, но не мога да отрека, че футболистите дадоха максимума. Футболистите на "Левски" си подават добре топката и уморяват съперника, ако не скъсява пространствата. Никога не сме мислили да играем за точка, защото идеята ни е да се борим за второ място. Поздравявам всички в клуба, тъй като след толкова години, отново спечелихме медал.

Това, което се случи преди мача, е изключително неприятно. Коментирахме с треньорите, че тази почивка може да ни се е отразила негативно."