"Реал" получи украински шамар на старта в Шампионската лига

"Байерн" започна звучно защитата на титлата, Краев игра 6 минути при дебюта си в турнира

21 Окт. 2020Обновена
Бразилският халф на "Шахтьор" Тете (вдясно) минава покрай умърлушените звезди на "Реал" Каземиро, Тони Кроос и Марсело (от ляво на дясно) след последния съдийски сигнал в Мадрид.

Най-титулуваният европейски футболен клуб "Реал" (Мадрид) започна със стъписваща загуба участието си в новия сезон на Шампионската лига. Носителят на рекордните 13 купи на Европа отстъпи с 2:3 като домакин на "Шахтьор" (Донецк) в първи мач от група В.

Шамарът за испанския шампион можеше да е още по-звучен, тъй като украинците водeха с 3:0 на почивката на ст. "Алфредо ди Стефано" в тренировъчната база на "кралския клуб". Резултата откри Тете в 29-ата мин., в 33-тата Рафаел Варан си отбеляза автогол, а в 42-рата Манор Соломон направи положението на "Реал" да изглежда отчайващо.

Столичани успяха да върнат два бързи гола в началото на второто полувреме чрез Лука Модрич в 54-тата и Винисиус Жуниор в 59-ата мин., но след това няколко пъти имаха късмет да не получат четвърти гол във вратата на Тибо Куртоа. В самия край на двубоя испанският гранд отбеляза изравнителен гол при изпълнение на ъглов удар, но след намеса на VAR той правилно беше отменен заради засада на Винисиус.

Във втората среща от групата тази вечер "Интер" и "Борусия" (Мьонхенгладбах) направиха зрелищно 2:2 на ст. "Джузепе Меаца" в Милано. Ромелу Лукако откри и оформи крайния резултат с попадения за "нерадзурите" в 49-ата и 90-ата мин., а междувременно Рами Бенсебаини в 63-тата от дузпа и Йонас Хофман в 84-тата вкараха за германците.

В другия ранен мач днес "Ред Бул" (Залцбург) и "Локомотив" (Москва) завършиха 2:2 в откриващата среща от група А. Гостите от Русия поведоха с гол на Едер в 19-ата мин., но домакините от Австрия обърнаха развоя с попадения на Доминик Собослай в 45-ата и Златко Янузович в 50-ата. Крайния резултат оформи Виталий Лисакович в 75-ата.

Вторият двубой в групата противопостави носителя на трофея в Шампионската лига "Байерн" срещу "Атлетико" (Мадрид) на ст. "Алианц Арена" в Мюнхен. Баварците започнаха защитата на титлата си по убедителен начин, разгромявайки "дюшекчиите" с 4:0. Авторът на победния гол във финала срещу "Пари Сен Жермен" през август Кингсли Коман тази вечер се разписа два пъти, отбелязвайки първото и последното попадение в 28-ата и 72-рата мин. Леон Горецка (41) и Корентен Толисо (66) също вкараха топката в испанската врата.

Дебют в Шампионската лига, но с горчив привкус, направи българският национал Божидар Краев. Атакуващият халф на "Мидтиланд" се появи като резерва в 87-ата мин. и игра в оставащите до края 6 мин. (включително 3 мин. добавено време) при домакинската загуба на датския шампион с 0:4 срещу италианската сензация от миналия сезон "Аталанта" в група D.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, I КРЪГ

Група А

"Ред Бул" (Залцбург) - "Локомотив" (Москва) 2:2 (Собослай 45, Янузович 50; Едер 19, Лисакович 75)

"Байерн" (Мюнхен) - "Атлетико" (Мадрид) 4:0 (Коман 28, 72, Горецка 41, Толисо 66)

Група В

"Реал" (Мадрид) - "Шахтьор" (Донецк) 2:3 (Модрич 54, Винисиус 59; Тете 29, Варан 33-авт, Соломон 42)

"Интер" - "Борусия" (Мьонхенгладбах) 2:2 (Лукаку 49, 90+1; Бенсебаини 63-д, Хофман 84)