Шоуто в Манчестър донесе три гола аванс за "Сити"

"Интер" също направи решителна стъпка към 1/2-финалите в Шампионската лига

12 Апр. 2023
Обичайният герой на "Манчестър Сити" Ерлинг Холанд (вдясно) се бори за топката с големия грешник в състава на "Байерн" Дайо Упамекано по време на първия мач от 1/4-финалния сблъсък в тежка категория на Шампионската лига.

"Манчестър Сити" направи не една, не две, а цели три големи крачки към 1/2-финалите в Шампионската лига по футбол. Английският първенец се разправи с германския хегемон "Байерн" (Мюнхен) с 3:0 като домакин и вдигна твърде високо летвата пред баварците преди реванша следващата седмица.

Развитието на играта през по-голяма част от двубоя на ст. "Етихад" в Манчестър тази вечер не предполагаше толкова голяма разлика в крайния резултат, но той бе повлиян от няколко индивидуални грешки на един и същи играч в отбраната на гостите - Дайо Упамекано. Френският централен защитник подари два пъти топката на домакините след почивката и това доведе до последните две попадения - на Бернардо Силва в 70-ата и на вездесъщия Ерлинг Холанд в 77-ата.

Домакините поведоха още в 27-ата мин. след зрелищен фалцов удар на Родри от над 25 метра. Най-силните минути за мюнхенския гранд бяха в самото начало на второто полувреме, когато Льороа Сане стреля опасно от три различни позиции по терена, но всеки път беше спиран от вратаря на "гражданите" Едерсон.

Стъписването на германците в края можеше да доведе и до още по-разгромна развръзка, ако стражът им Ян Зомер не бе отразил опасни шутове на Хулиан Алварес и Родри. Второто действие от шоуто на 1/4-финалите между два от топ претендентите за титлата в най-престижния европейски клубен турнир ще се състои идната сряда (19 април) на ст. "Алианц Арена" в Мюнхен.

Решителни стъпки в посока Топ 4 тази вечер направи и италианският "Интер". Грандът от Милано срази португалския "Бенфика" с 2:0 като гост в Лисабон и до голяма степен предреши изхода от сблъсъка.

И двата гола във вратата на домакините на ст. "Луш" паднаха през втората част. Николо Барела откри резултата в 51-вата мин., а влезлият като резерва Ромелу Лукаку се разписа от дузпа в 82-рата. Ответният двубой е след осем дни на ст. "Джузепе Меаца".

1/4-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2022/2023

"Манчестър Сити" - "Байерн" (Мюнхен) 3:0 (Родри 27, Бернардо Силва 70, Холанд 77) / реваншът е на 19.IV

"Бенфика" - "Интер" 0:2 (Барела 51, Лукаку 82-д) / 19.IV