Суперфаворитите в ШЛ потеглиха мъчно в елиминациите

"Реал" и "Сити" все пак взеха преднина преди домашните реванши от 1/8-финалите

14 Февр. 2024
Двама футболисти на "Реал" - Федерико Валверде и Лукас Васкес (отзад), са успели да спрат пробив на халфа на РБ Шави Симонс.

Очакванията за безгрижно начало на елиминационната фаза за суперфаворитите в Шампионската лига "Реал" (Мадрид) и "Манчестър Сити" никак не се оправдаха. И двата претендента за трофея спечелиха гостуванията си от 1/8-финалите съответно в Лайпциг и Копенхаген, но съвсем не лесно.

В особена сила това важи за испанския гранд, който едва надделя с 1:0 над германския "Разен Балшпорт". Единствения гол на ст. "Ред Бул Арена" отбеляза след самостоятелна акция Брахим Диас в самото начало на второто полувреме.

Като се изключи този момент на индивидуална класа при мадридчани, през по-голяма част от мача домакините от РБ бяха по-активният и по-настойчив отбор и заслужаваха да стигнат поне до равенство. Още повече че техен гол във 2-рата мин. беше по-скоро несправедливо отменен заради засада. Смущаващото беше, че ВАР дори не се намеси в тази ситуация.

Големият герой за "Реал" се оказа вратарят Андрий Лунин, който направи 9 спасявания и тотално обезкуражи домакините. Реваншът е в Мадрид на 6 март.

Също тогава миналогодишният победител в ШЛ "Сити" ще посрещне в Манчестър датския шампион "Копенхаген" с аванс от 3:1. Наглед сериозната разлика в полза на англичаните след гостуването в Дания всъщност беше оформена с попадения в добавеното време на двете полувремена.

"Гражданите" откриха резултата чрез Кевин де Бройне още в 10-ата мин., но домакините изравниха в 34-тата след страхотен далечен изстрел на Магнус Матсон. Тимът на Хосеп Гуардиола се спаси от потенциални премеждия с голове на Бернардо Силва минута след 45-ата и на Фил Фоудън две минути след 90-ата.

1/8-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2023/2024

РБ (Лайпциг) - "Реал" (Мадрид) 0:1 (Брахим Диас 48) / реваншът е на 6.III

"Копенхаген" - "Манчестър Сити" 1:3 (Матсон 34; Де Бройне 10, Бернардо Силва 45+1, Фоудън 90+2) / 6.III