Вицешампионът "Черно море" спря устрема на "ЦСКА-София"

Дербито във Варна предложи нелош футбол, но не и голове

28 Септ. 2024
Националът Васил Панайотов (вляво) напредва с топката, гонен от нападателя на "ЦСКА-София" Годуин Коялипу по време на двубоя във Варна.

Серията от две поредни победи на "ЦСКА-София" приключи във Варна, където вицешампионът "Черно море" успя да удържи равенство - 0:0, в дербито от Х кръг на Първа лига.

Двубоят на ст. "Тича" беше на прилично ниво, въпреки липсата на голове. Всъщност в 70-ата мин. нападателят на гостите Аарон Исека вкара гол във вратата на варненци, но той бе отменен заради засада, която "червените" оспорваха бурно.

Вратарите на двата отбора също имаха принос за резултата. Този на "Черно море" - Пламен Илиев, спаси до почивката удар на Джейсън Локило, а през втората част - на Илиан Илиев-младши, Зюмюр Бютучи и Исека. Бразилският вратар на "ЦСКА-София" Густаво Бусато, който носеше капитанската лента, спаси през първото полувреме опасни шутове на Ренан Арияш, Мазир Сула и Клаудиу Кешерю.

Тимът от столицата успя да се качи в класирането, въпреки че не победи. Сега "ЦСКА-София" вече е на 11-то място с 10 т. след третия си пореден двубой без загуба. "Черно море" е на трета позиция с 19 т., на 3 т. след лидера "Лудогорец" и втория в таблицата - "Левски", които обаче са и с по един мач по-малко.

Date: 28-09-2024 ,Watch the Game Highlights from Cherno More vs. CSKA Sofia, 09/28/2024, Tournament: Parva Liga, Season: 24/25, Action: , TeamA: Cherno More, TeamB: CSKA Sofia, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime: , Parameters:

ОТЗИВИ

Треньорът на "ЦСКА-София" Александър Томаш не прие добре резултата. "Не съм доволен от това, че не победихме. Виждате каква атмосфера направи нашата публика. Ние бяхме домакини и сме задължени на публиката. Трябва да контролираме темпото, да налагаме преса. Днес се изправихме срещу отбор, който 23 мача няма загуба. Хората в предни позиции са длъжници на отбора", заяви той.

Наставникът на "Черно море" и на националния отбор Илиан Илиев пък коментира: "Получи се един оспорван мач. Мисля, че се познаваме доста добре двамата треньори. Като цяло резултатът е справедлив. Доволен съм от футболистите, които показаха зряла игра. Креативността трябва да я вдигнем. Отдаваме заслуженото на противника."