Волейболистите ни завършиха с 4 от 4 победи в Израел

17 Яну. 2021
БНТ
Капитанът Цветан Соколов (№19) е в центъра на радостните прегръдки след победната точка срещу Израел.

Националният отбор по волейбол завъши по най-добрия начин квалификационния си поток в Израел за европейското първенство. Селекцията на Силвано Пранди постигна победа и в четвъртия си мач - с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) над домакините и така завърши групата с пълен актив. Волейболистите ни си осигуриха класиране на Евроволей`21 още вчера.

Мъжкият национален отбор по волейбол на България се класира убедително на европейското първенство тази есен, след като постигна трета победа от три мача на квалификационния турнир в гр. Б в Хадера (Изр).

В Двореца на спорта "Енербокс" в Хадера българският тим бе убедителен и втория мач срещу Израел, след като бе победил домакините със същия резултат и в четвъртък. Пранди започнаха със състав: Владимир Станков, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков, либеро Петър Каракашев.

След игра "точка за точка" в началото на първия гейм българите взеха инициативата и дръпнаха с 18:13, а в крайна сметка затвориха частта с решаваща точка на Аспарух Аспарухов.

Във втория гейм домакините отново поведоха с 2:0 точки, но удържаха до 8:8, след което тимът ни си осигури постоянен аванс от 3-4 точки преди Аспарухов да затвори и тази част. В края на гейма добро включване направи централният блокировач Стефан Чавдаров.

Последният гейм бе и най-оспорван. Тимът на Израел поведе с 8:4, а след това и с 12:8, но българите постепенно изравниха, а след това и поведоха с 21:18. Последва първи неуспешен мачбол, но при втория Аспарухов затвори гейма - 25:23, а с това осигури и нова "чиста" победа.

Най-резултатен отново бе капитанът Цветан Соколов (16 т.), следван от Аспарухов (12), Алекс Грозданов (10), Тодор Скримов (8), Илия Петков (7), а Николай Къртев и Владимир Станков приключиха с по 3. Реализатор №1 за израелците стана Тамир Хершко с 14.