"Юнайтед" и "Тотнъм" се усещат 1/8-финалисти в ЛЕ

"Цървена звезда" стигна с човек по-малко до равенство срещу "Милан"

18 Февр. 2021Обновена
Бруно Фернандеш (вдясно) след миг ще отбележи първия от двата си гола срещу "Реал Сосиедад", с което и ще открие резултата за "Манчестър Юн" в Торино.

Английските "Манчестър Юнайтед" и "Тотнъм" могат да се считат за 1/8-финалисти в Лига Европа след категоричните си победи като гости в първите 1/16-финали от турнира.

"Юнайтед" спечели с 4:0 срещу "Реал Сосиедад" в мач, който се игра в Торино, тъй като тимът от Манчестър получи отказ да влезе на испанска земя заради ограниченията за английски граждани, свързани с пандемията от COVID-19. Това не попречи на отбора, воден от Оле Гунар Солскяер и той доминираше напълно над петия във временното класиране в испанската Ла Лига.

Португалецът Бруно Фернандеш изигра поредния си силен мач за "червените дяволи" и вкара два гола - в 27-ата и 57-ата мин. Така той вече е въвлечен в 52 гола от 58 мача на "Юнайтед" този сезон, след като има 33 попадения и 19 асистенции. По веднъж в Торино се разписаха Маркъс Рашфорд в 65-ата и Даниел Джеймс в 90-ата мин. Рашфорд вече има 7 гола в евротурнирите този сезон, което за последно за "Манчестър Юн" бе правил сър Боби Чарлтън през сезон 1964/65. Извън четирите гола тази вечер, удар на Фернандеш бе избит от голлинията, а попадение на Джеймс бе отменено след почивката заради засада.

По аналогична причина "Тотнъм" гостува срещу австрийския "Волфсбергер" в Будапеща, но това не им попречи да стигнат до разгром с 4:1. "Шпорите" решиха мача още до почивката, след като поведоха с 3:0 чрез Сон Хюн-Мин (13), Гарет Бейл (28) и Лукас Моура (34). През втората част Михаел Линдъл намали в 55-ата мин., а Карлос Винисиус оформи резултата в 88-ата мин.

В изпълнен с напрежение мач пък "Милан" изпусна победата в Белград и допусна "Цървена звезда" да изравни за 2:2 в последна минута. При това домакините бяха с 10 души, след като Милан Родич бе изгонен в 77-ата мин. В герой за "звездашите" се превърна резервата Милан Павков, който вкара минута преди последния съдийски сигнал. "Милан" поведе на два пъти - първо с автогол на Радован Панков в 42-ата мин., а сетне чрез французина Тео Ернандес в 61-ата от дузпа. Между тях се разписа габонецът Гелор Канга в 52-ата, също от дузпа.

ЛИГА ЕВРОПА, СЕЗОН 2020/21 - 1/16-ФИНАЛИ, ПЪРВИ МАЧОВЕ

"Динамо" (Киев) - "Брюж" 1:1 (Буляский 62; Мехеле 67)

"Краснодар" - "Динамо" (Загреб) 2:3 (Берг 28, Клаесон 69; Б. Петкович 15, 54, Атиемуен 75)

"Цървена звезда" - "Милан" 2:2 (Гелор 52-д, Павков 90; Панков 42-авт, Ернандес 61-д)

"Олимпиакос" - ПСВ "Айндховен" 4:2 (Бухалакис 9, М'Вила 37, Ел-Араби 45, Масурас 83; Е. Захави 14, 40)

"Реал Сосиедад" - "Манчестър Юнайтед" 0:4 (Фернандеш 27, 57, Рашфорд 65, Джеймс 90)

"Брага" - "Рома" 0:2 (Джеко 5, Майорал 87)

"Славия" (Прага) - "Лестър" 0:0

"Волфсбергер" - "Тотнъм" 1:4 (Линдл 55-д; Сон 13, Бейл 28, Моура 34, Винисиус 88)

"Йънг Бойс" - "Байер" (Леверкузен) 4:3 (Фаснахт 3, Сибачу 19, 89, Мешак 44; Шик 49, 52, Диаби 68)

"Бенфика" - "Арсенал" 1:1 (Пици 55-д; Б. Сака 57)

"Гранада" - "Наполи" 2:0 (Ерера 19, Кенеди 21)

"Лил" - "Аякс" 1:2 (Т. Уеа 72; Тадич 87-д, Броби 89)

"Макаби" (Тел Авив) - "Шахтьор" (Донецк) 0:2 (Патрик 31, Тете 90)

"Мьолде" - "Хофенхайм" 3:3 (Елингсен 41, Уланд-Андерсен 71, Фофана 75; Дабур 10, 28, Баумгартнер 45)

"Антверпен" - "Рейнджърс" 3:4 (Авенати 44, Рафаелов 45, Хонгла 66; Арибо 38, Баришич 59-д, 90-д, Кент 83)

"Ред Бул" (Залцбург) - "Виляреал" 0:2 (Алкасер 41, Ниньо 71)