Григор Димитров отпадна в Мелбърн

20 Яну. 2019
БГНЕС

Григор Димитров отпадна от Откритото първенство на Австралия по тенис след загуба в четири сета от американеца Франсис Тиафоу в първа среща от 1/8-финалите при мъжете - 5:7, 7:7 (8), 7:6 (1), 5:7. Така той напусна надпреварата кръг по-рано в сравнение с миналата година, когато допусна поражение на 1/4-финалите от британеца Кайл Едмънд, предаде БГНЕС.

Днешният двубой в Мелбърн започна по-добре за младия американец, който поведе в резултата след равностоен първи сет. Във втория се стигна до тайбрек, който бе драматично спечелен от Тиафоу. Опрян до стената, Григор се завърна в мача след нов дълъг гейм, в който бе далеч по-убедителен от съперника си в предишния сет. Двамата тенисисти взимаха подаванията си комфортно до ключовия 11-и гейм на четвъртата част, в която поставеният под №20 българин бе пробит от непоставения американец, който затвори след това лесно мача на собствен сервис.

С победата Тиафоу отпразнува 21-вия си рожден ден, класирайки се за първия си 1/4-финал на турнир от Големия шлем, като изравни общия баланс в срещите с Димитров на 1-1 победи. В спор за място на 1/2-финал той ще срещне шампиона от 2009 г. Рафаел Надал.