"Славия" загуби в Хърватия с гол накрая (видео)

42-годишният вратар Георги Петков отново бе герой за "белите"

26 Юли 2018Обновена
TWITTER

"Славия" загуби с 0:1 гостуването си срещу "Хайдук" (Сплит) в първи мач от II квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Реваншът е на 2 август в София. Противно на очакванията, че "Хайдук" ще е изявен фаворит в мача, носителят на Купата на България изглеждаше напълно равностоен на стадион "Полюд". Дори по-чистите положения до почивката бяха създадени именно от футболисти на "Славия".

В 17-ата минута Момчил  Цветанов излезе сам срещу вратаря на хърватите Йосип Пошавец след добър пробив и подаване на Галин Иванов, но би топката в тялото на съперника. В 44-тата минута "белите" бяха още по-близо до попадение, като след шут на Владислав Узунов Пошавец се намеси и топката се отби в дясната греда.

#HajSla pic.twitter.com/FEhi3uxPUO

— HNK Hajduk Split (@hajduk) July 26, 2018

В тези минути пролича отново важността на 42-годишния вратар на "Славия" Георги Петков, който напълно оправда доверието, че е титуляр. Той спаси опасни удари на Анте Палаверса и германеца Андре Фомичов.

През втората част обаче "Хайдук" взе инициативата и овладя контрола над топката. Удобни ситуации се откриха пред Мийо Цакташ, унгареца Адам Гюрчо и испанския защитник Борха Лопес, като Георги Петков спаси ударите на последните двама.

79 GOOOOOOOOOOOOL!
Ahmed Said Said! #Hajduk - Slavia 1:0!#AjmoBijeliAle #HajSla pic.twitter.com/agqm8DxLaD

Вратарят обаче най-накрая беше "пробит" в 80-ата минута, когато италианският нападател Ахмед Саид беше изведен от Зоран Нижич на празна врата и откри. Загубата можеше да бъде още по-крупна, но отново Георги Петков в 89-ата минута спаси последователно удари на Тома Башич и Цакташ.

Допълнителна неприятност за треньора на "Славия" Златомир Загорчич е, че в реванша няма да може да разчита на двама основни играчи, които ще бъдат наказани от УЕФА. Галин Иванов малко преди почивката симулира за дузпа и получи жълт картон, негов втори в турнира. В 84-тата минута пък десният бек Сашо Александров беше изгонен.

Sastav Slavije: Petkov, Angelov, Karabelyov, Stanisavlevich, Tsvetanov, Velkovski, Uzunov, Aleksandrov, Martinov, G. Ivanov, Hristov. #HajSla

"Заслужена победа за "Хайдук". Но ние изпуснахме три чисти положения. Ако бяхме реализирали поне едно от тях, резултатът можеше да е дори в наша полза. Започнахме мача по начина, по който искахме, знаехме слабите места на домакините, но през втората част те доминираха. Надеждата ни е в реванша. Трябва да вкараме положенията си и да продължим", коментира Загорчич.