След седемгодишно отсъствие на пазара възкръсна легендарното списание за литература, изкуство и култура "ЛИК" (името му е съставено от инициалите на трите важни теми). То отново се издава от БТА, а специалното му първо издание е посветено на коронавирусната пандемия.
В седмиците на изолация Българската телеграфна агенция покани 61 фигури от различни сфери на културата да се включат в изпреварващо осмисляне на неизбежните промени в живота, предизвикани от коронавируса. Сред тях имаше музиканти - от Лили Иванова до Влатко Стефановски, писатели - от Георги Господинов до Захари Карабашлиев, медийни звезди - от Магърдич Халваджиян до Любен Дилов, интелектуалци - от проф. Георги Арнаудов и проф. Андрей Пантев до акад. Пламен Карталов, и т.н. Техните мнения се простират върху 80 страници, съдържащи мрачни и светли прогнози, философски заключения, мъдрост и оптимизъм.
Тъй като тези 61 мнения са и ценна за историята картина на състоянието на едно заплашено общество, нарисувана от някои от неговите най-авторитетни и обичани представители, БТА реши да ги събере в специално издание. Илюстрациите пък са от виртуалната изложба "Не е сън", която агенцията организира през пролетта на 2020-а с най-впечатляващите кадри на нейните фоторепортери и на колегите им от информационните агенции в различни точки на земното кълбо.
Първият брой на „ЛИК” е издаден на 8 януари 1965 г. като седмичен бюлетин на Българска телеграфна агенция за литература, изкуство и култура. След близо три десетилетия живот, през март 1992 г. списанието спира да излиза. Възстановено е през май 1999 г. като месечно издание. От март до декември 2013 г. съществува в електронен вид, а през последите седем години отсъстваше от вестникарската сергия. От агенцията обещават то да продължи живота си с няколко броя годишно, като следващият ще излезе през есента. Пилотният коронавирус брой пък може да се намери в книжарниците "Хеликон".