Адриан Андреев стартира с победа на "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна след тайбрек срещу американец

23 Май 2023Обновена
AntalyaOpen.com

Третата ни ракета в тениса Адриан Андреев, започна с победа участието си в квалификациите на втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос".

22-годишният софиянец (№ 214 в световната ранглиста) победи италианеца Франческо Маестрели (20 г., №201) с 6:3, 6:4 след точно 92 минути игра на 12-и корт. Адриан спечели безпроблемно първия сет, но във втория допусна пробив и изостана с 2:4 гейма. Оттук до края на мача обаче той повече не даде гейм на италианския си съперник.

Така Андреев записа третата си победа в квалификации на турнири от Шлема при мъжете. Той дебютира през януари на Australian Open и премина първите два кръга, като в тях победи същия този Маестрели, а след това и Юлиян Родинов (Ав), преди да отпадне на последното препятствие - белгиеца Зизу Бергс.

Следващият противник на българина в Париж ще е 26-годишният аржентинец Хуан Пабло Фикович, който е 223-и в света.

Втората ни ракета Димитър Кузманов №208 отпадна след загуба от американеца Емилио Нава (№238) с 3:6, 6:7 (4). 29-годишният пловдивчанин изоставаше в резултата през целия мач, но успя да върне пробива пасив в последния момент - точно когато Нава сервираше за победата и изравни геймовете на 5:5. Впоследствие се стигна и до тайбрек, но там Кузманов не успя да докара мача до трета решаваща част.

В квалификациите при жените пък Сесил Каратанева ще излезе във II кръг утре срещу поставената под №1 в схемата колумбийка Камила Осорио (№84 в света).