"Барса": Трансфер на Неймар е изключен засега

06 Авг. 2019
Луис Суарес (вдясно) бележи в последната минута победния гол за "Барса" срещу "Арсенал" в мача за трофея "Жоан Гампер". Преди това Пиер-Емерик Обамеянг бе открил за гостите, а Ейнсли Мейтланд-Найлс си вкара автогол.

Вицепрезидентът на "Барселона" Жорди Кардонер обяви, че клубът няма да прави опити да си върне Неймар "засега". Бразилецът иска да напусне "Пари Сен Жермен" и да се върне при каталунците.

"В момента няма казус "Неймар", както каза и президентът ни. Сложно е. Ние сме пасивни наблюдатели. Знаем, че той не е щастлив в Париж, но тази ситуация трябва да бъде решена в Париж. Не сме говорили с тях. Има голямо уважение между двата клуба и ако има казус с Неймар някой ден, ще говорим. Днес, в този момент, това е изключено", каза Кардонер.

Основният проблем за евентуален трансфер е, че ПСЖ иска да си върне рекордната сума от 222 млн. евро, която плати за Неймар през 2017 г. "Барселона" пък не може да си позволи подобен разход в момента.

Междувременно "Барса" спечели трофея "Жоан Гампер" за 42-ри път, след като би с 2:1 "Арсенал" на "Камп Ноу". Каталунците ще пътуват за САЩ, където ще са следващите им контроли, но ще са без звездата си Лионел Меси. Аржентинецът получи контузия в десния прасец и ще остане в Барселона, като е под въпрос и за началото на сезона в Ла Лига.