Медия без
политическа реклама

БФС обяви изрядност, докато МВР провежда нова акция в съюза

Случващото се влияе психически на служителите ни, каза изпълнителният директор Борислав Попов

27 Ноем. 2019
Камионетка на жандармерията бе паркирана в базата на БФС в Бояна, докато течеше новата акция на МВР.
СПОРТАЛ
Камионетка на жандармерията бе паркирана в базата на БФС в Бояна, докато течеше новата акция на МВР.

Обвиненията за нарушения в БФС и акциите на МВР не се отразяват добре на психиката на служителите на футболния съюз, като особено по-младите от тях са били доста притеснени. Това обяви изпълнителният директор на централата Борислав Попов вчера. Той даде пресконференция часове след като полицията отново влезе в централата на БФС в Бояна. По думите на Попов е извършена проверка и изземване на документация и информация на електронни носители с определение от Софийския районен съд, но самият той не бе наясно в каква насока се търси. Акцията е втора в рамките на месец и половина, след като на 15 октомври служители на ГДБОП и Специализираната прокуратура нахлуха в сградата на БФС, иззеха документи и разпитваха членове на Съдийската комисия.

Според БНР акцията вчера е свързана с разследването на Икономическа полиция, по което се работи от месеци. То е по съмнения за злоупотреби при изразходване на публични средства, свързани с детския футбол - при наемането на спортни бази и закупуването на екипи за детски футболни отбори.

Точно такива съмнения се опита да разсее вчера Попов заедно с отговорника по детско-юношеския футбол в БФС и член на Изпълкома Емил Костадинов. Изпълнителният директор заяви, че БФС като институция няма как да бъде разследван, но все пак остави вратичка, че е възможно да има разследване срещу физически лица. "Ако някой е извършил нарушение, да си понесе отговорност", заяви Попов.

"Нищо страшно или неприятно засега няма. Парите на данъкоплатеца са изхарчени компетентно и всичко е направено както трябва. Всички договори са отчетени пред Министерството на младежта и спорта. В два случая сме върнали пари, тъй като оттам не признаха някои разходи", коментира още изп. шеф на БФС. Той се отчете, че от 2015 до 2017 г. са проведени 174 футболни турнира, на които са раздадени 32 400 екипа (от поръчани 33 600), раздадени са 5400 топки на общо 1717 отбора. Към датата на сключване на договори за екипировката всички фирми, с които БФС е подписвал, са били действащи според Търговския регистър. "Цинично е да се смята, че БФС няма да направи най-доброто за децата. Не мога да приема манипулативни твърдения или такива, извадени от контекста, с които се внушават неправомерни действия по отношение на работата на БФС с децата", каза още Попов.

Той говори и за избора на хотели за лагери на детските отбори (б.р. - сред одобрените са и хотели, свързани с вицепрезидентите на БФС Атанас Фурнаджиев и Йордан Лечков). "Трябват ни хотел и терен в добро състояние. Избираме хотели поне 4 звезди, за да получат децата най-добрата обстановка и терени, най-добрата храна и лекари. Цената, която е платена, е пазарна, ние се съобразяваме с нея", каза Попов. А Емил Костадинов, който е в комисията по избор на хотели, добави: "Дълбоко съм обиден. Отправят се обвинения, в които няма нищо. Притеснения нямам, защото знам какво съм правил. Сигурен съм, че никой от нас не е направил нищо грешно. Ако трябва, аз лично ще се боря докрай".

Костадинов обясни, че цената от 75 лв. на дете включвала не само нощувка и храна, а също медицинско обслужване, тренировки, извозване до игрищата, контроли, съдийски такси и др. На вметка на bTV, че на чуждестранен отбор е предложена оферта от 25 евро на дете със същите условия, Костадинов репликира, че теренът на въпросния не бил със стандартни размери.

 

Последвайте ни и в google news бутон

Още по темата