"ЦСКА 1948" не се даде на "Локомотив" (Пд)

Дебютиралият като треньор на пловдивчани Александър Тунчев спечели само 1 т. в първия си мач

22 Ноем. 2020
Завърналият се на ст. "Локомотив" Мартин Камбуров, този път с екипа на "ЦСКА 1948", е фаулиран по време на дербито от XIII кръг.

Дебютантът в елита "ЦСКА 1948" си тръгна с 1 т. от гостуването срещу втория в класирането - "Локомотив" (Пд), в дербито от XIII кръг на Ефбет лига, което завърши 1:1. Това беше и първи официален мач на Александър Тунчев като треньор на пловдивчани, след като замени преминалия в "ЦСКА-София" Бруно Акрапович.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха чрез Лукас Масоеро в 5-ата мин., когато аржентинецът засече с глава центриране на таджикския национал Парвизджон Умарбаев. В 15-ата мин. обаче "ЦСКА 1948" изравни, след като Момчил Цветанов си вкара автогол, при опита си да изчисти топката.

Гостите имаха основателни претенции за дузпа в 23-ата мин. Тогава Мартин Топузов бе задържан в наказателното поле от защитника на "Локомотив" Милош Петрович. Реферът Георги Давидов обаче подмина ситуацията.

След почивката вратарят на "ЦСКА 1948" Даниел Наумов спаси опасни удари на Лукас Салинас и Георги Минчев.

Така "Локомотив" се доближи на 2 т. от лидера "Лудогорец", който обаче е с мач по-малко. "ЦСКА 1948" пък остана на четвърто място, като е на 1 т. след третия - "ЦСКА-София", но има и мач повече.

"Трябва да съжаляваме. През второто полувреме имахме две-три много добри ситуации, но не успяхме да реализираме. Просто първото полувреме отбелязахме бърз гол. Успокоихме се и допуснахме гол. До края на полувремето не успяхме да се съвземем. Опитах се да кажа някои неща на момчетата, които трябва да променим. През второто полувреме съм доволен от агресията. Може би имаше лека умора във футболистите, които бяха с националните отбори. Усещането (б.ред. - да дебютира като треньор) е хубаво, щеше да е още по-хубаво, ако бяхме победили. Футболистите също бяха изненадани от решението на Акрапович да напусне, но всичко е нормално и няма сътресения. Не съм видял да има някакви проблеми", заяви Александър Тунчев след мача.

Главният мениджър на "ЦСКА 1948" Красимир Балъков пък каза: "На фона на 90-те минути, можем да бъдем доволни. Жалко, че не можахме да победим. Ние знаехме, че ще има много дълги топки, но това затруднява отборите, които искат да играят повече футбол. Искам да похваля всички футболисти и най-вече Васил Шопов, който играе на некомфортна позиция за него. Направи тактически изключително правилен мач. Въпреки проблемите, ние успяхме да направим един добър колектив, който днес се показа с добра игра. Ние никога не сме доволни като не побеждаваме, но пък по-добре с една точка, отколкото без."