"ЦСКА-София" стигна с лекота до 1/8-финалите за купата

Данило Асприля вкара в Балчик първите си два гола за вицешампионите

09 Ноем. 2023
СПОРТАЛ
Данило Асприля (вляво) получава поздравления за първия от двата си гола при победата на "ЦСКА-София" в Балчик.

"ЦСКА-София" премина безпроблемно първото си препятствие в турнира за купата на България, след като победи с 3:0 като гост втородивизионния "Черноморец" (Балчик) в мач от 1/16-финалите.

Треньорът на вицешампионите Нестор Ел Маестро бе дал почивка на част от титулярите си - вратаря Густаво Бусато, Християн Петров, Марселино Кареасо, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Матиас Фаетон и Майкъл Естрада. Тези, които започнаха двубоя, обаче не допуснаха изненада. Още във 2-ата мин. неразбирателство в защитата на домакините позволи на колумбиеца Данило Асприля да вкара първия си гол след завръщането си в България (б.ред. - той бе от любимците на Гриша Ганчев в "Литекс", където игра от 2013 до 2015 г.). В 42-ата мин. Асприля удвои, след като центриране на Сейни Санянг отляво бе пропуснато от защитник на "Черноморец".

Този аванс позволи на "ЦСКА-София" да намали още темпото след почивката и да пази сили за неделното гостуване срещу "Крумовград" от XVII кръг на Първа лига.

Все пак се стигна до още един гол във вратата на домакините. В 89-ата мин. след заучено изпълнение на пряк свободен удар влезлият като резерва Линдсет изпревари отбраната на "Черноморец" и вкара във вратата на Димитър Илиев.

"ЦСКА-София", който през миналия сезон стигна до 1/4-финалите, ще разбере следващия си съперник в настоящия турнир утре от 11:00 ч., когато е жребият за 1/8-финалите.

ОТЗИВИ

След края на двубоя треньорът на "ЦСКА-София" Нестор Ел Маестро заяви: "Показахме добра концентрация и добър интензитет. Имаше добри футболни моменти и сме щастливи от добре изпълнения игрови план. Винаги е добре да вкараш ранно попадение. Още повече в нашата ситуацията, когато идва след добра преса. Радвам се за Данило Асприля. Той тренира добре, раздава се. Той е страхотен човек и съм щастлив за него. Не е имало момент, в който съм се съмнявал, че играчите могат да подценят срещата. Със сигурност имаме добри опции за нападението. Ние сме ЦСКА и искаме да спечелим всеки мач и всеки трофей."

Наставникът на "Черноморец" (Балчик) Мартин Христов пък коментира: "За да победиш такъв отбор като ЦСКА, трябва да имаш и малко късмет. Трябва също да изтърват положения, някои хора да направят мача на живота си и да вкараме и малкото, което създаваме. Ние излязохме по начин, по който да се опитаме да отстраним ЦСКА. Когато обаче ти тръгне мачът по най-лошия начин, най-лошият сценарий, и то при такова неразбирателство между опитни хора... Може би, ако бяхме задържали 1:0 до полувремето... Поздравления за момчетата за второто полувреме, играха една идея по-добре. Аз от момчетата не мога да не бъда доволен. В много моменти изнасяха добре топката срещу такива скъпоплатени футболисти. За нас беше щастие да играем такъв мач."