Десподов помогна с гол за 1/4-финал на "Щурм"

31 Окт. 2019
Кирил Десподов благодари на феновете на "Щурм", които го аплодират за попадението му срещу "Капфенбергер".
Щурм

Кирил Десподов потвърди, че навлиза в добра форма в "Щурм" (Грац) с нов силен мач. Той отбеляза първия гол за победата с 2:0 в гостуването срещу втородивизионния "Капфенбергер" в 1/8-финал за Купата на Австрия и така помогна на тима си да се класира за следващата фаза.

Българският национал откри резултата в 47-ата мин., когато получи пас от Отар Китейшвили и се разписа с удар по тревата. Попадението дойде в много важен момент, тъй като "Щурм" бе от 22-рата мин. с човек по-малко, а домакините изпуснаха дузпа в 38-ата мин.

Десподов бе сменен в 66-ата минута, тъй като треньорът Нестор Ел Маестро искаше да му запази силите за домакинството срещу участника в Лига Европа "Волфсбергер" от XIII кръг в Австрия. Българинът бе избран за най-добър играч на този 1/8-финал, като след края коментира: "Наградата трябва да е на целия отбор отново. Но съм щастлив, че съм избран аз, разбира се. Надявам се нещата да продължат по същия начин".

За Десподов това бе четвърти гол в рамките на 4 дни, след като в събота вкара хеттрик срещу "Санкт Пьолтен".