Димитров потегли уверено на сингъл във Вашингтон

Финландец е съперникът на българския тенисист на 1/8-финалите

02 Авг. 2023Обновена
Григор Димитров изпълнява сервис срещу Макензи Макдоналд в мача от II кръг на турнира във Вашингтон.

Григор Димитров се класира за 1/8-финалите на тенис турнира на твърд корт във Вашингтон (САЩ, $2,01 млн.). Българинът, който е поставен под №5 в схемата от категория "АТР 500" и по право почива на старта, победи във II кръг представителя на домакините Макензи Макдоналд със 7:6 (6), 6:2.

Мачът беше решен в тайбрека на първия сет, преди който и двамата сервираха стабилно и не позволиха дори точка за пробив. В дългия гейм Григор пръв изостана с минипробив, после взе и двете подавания на американеца, след което отново предаде сервиса си и така се стигна до равенство 5:5 т. Последва нова размяна на минипробиви и пропуснат сетбол от българския тенисист, но при втората си възможност той сложи точка на частта - и на интригата.

Вторият сет започна с пробив в полза на Димитров, който го затвърди и поведе с 2:0. Втори брейк в седмия гейм окончателно сложи точка на спора, формално приключил при първия мачбол в следващия гейм след час и половина игра на централния корт.

Това беше трети мач между Димитров и Макдоналд и втора победа за 32-годишния хасковлия. Също и най-убедителният резултат  срещу този съперник в полза на нашия тенисист, който извоюва предния си успех срещу представителя на САЩ в пет сета на Australian Open през 2018 г.

"Вече не съм младо пиле - сподели с усмивка Григор в ТВ интервюто на корта. - Това поставя нещата в съвсем нова перспектива за мен. Сега мога да се фокусирам повече върху себе си и върху нещата, които мога да подобря на корта. Имам също много добър екип и всеки прави това, което трябва."

В III кръг във Вашингтон първата ракета на България (№20 в света) ще играе с Емил Руусувуори (Финландия), който по-късно тази нощ срази Йошихито Нишиока (Япония) след обрат с 6:7 (5), 6:4, 6:2.

Срещу 24-годишния скандинавец (55-и в ранглистата) нашият тенисист има две победи от два мача без загубен сет. И двете им предишни срещи бяха през юни тази година - на клей във II кръг на "Ролан Гарос" и на трева в I кръг в лондонския клуб "Куинс". Двубоят им на хард в столицата на САЩ ще е в четвъртък (3 август).