Династията Малдини вече има 1000 мача за "Милан" в Серия А

Шампионът "Ювентус" нанесе първо поражение на "росонерите" от началото на сезона

07 Яну. 2021
Даниел Малдини се появи в края на домакинството срещу "Ювентус" и закръгли семейната статистика на 1000 мача за "Милан".
ACMilan.com

Футболната династия Малдини записа поредното паметно постижение в италианското първенство. Фамилията от Милано вече има 1000 мача с екипа на гранда "Милан" в Серия А, след като късно снощи Даниел Малдини се появи в своя шести двубой в елитния шампионат на страната. Преди него покойният му дядо Чезаре изигра 347 двубоя с червено-черната фланелка (1954-1966), а баща му Паоло се превърна в клубна икона със своите 647 срещи за "росонерите" в първенството (1984-2009).

19-годишният Даниел дебютира за представителния тим в средата на миналия сезон, а от началото на този все по-често попада в групата и получава игрови минути от треньора Стефано Пиоли. Срещу "Ювентус" тийнейджърът, който играе като атакуващ халф и нападател, влезе като резерва в 81-вата мин. на мястото на португалския десен бек Диого Далот, за да подсили атаката в заключителната част на двубоя.

1000 - Quella odierna di Daniel contro la Juventus è la partita numero 1000 della dinastia #Maldini con la maglia del #Milan in #SerieA (647 Paolo, 347 Cesare e 6 Daniel). DNA.#MilanJuve pic.twitter.com/8fdGxe81gu

— OptaPaolo (@OptaPaolo) January 6, 2021

И усилията на Малдини обаче не успяха да спасят "Милан" от първо поражение в шампионата - лидерът в класирането отстъпи пред шампиона с 1:3 на своя ст. "Сан Сиро". Два гола за гостите от Торино отбеляза Федерико Киеза (18, 62), а Уестън Маккени оформи крайния резултат в 77-ата мин. В края на първата част домакините бяха изравнили чрез Давиде Калабрия в 41-вата мин.

"Росонерите" остават начело с 37 т., след като градският им съперник "Интер" (36 т.) също загуби мача си от 16-ия кръг снощи - с 1:2 като гост на "Сампдория". Трети е "Рома" с 33 т., а "Ювентус" се изкачи на четвърта позиция с 30 т. и мач по-малко.

Juventus earn a huge away win after putting three goals past Milan | Serie A TIMThis is the official channel for the Serie A, providing all the latest highli...