Два отбора си гарантираха участие в бейзболните плейофи

Шампионът "Блус" и изненадата НСА подпечатаха местата си в Топ 4 на първенството

Бейзболният хегемон "София Блус" върви уверено към поредното първо място в редовния сезон на първенството.
WBSC Europe

Три уикенда преди края на редовния сезон станаха известни първите сигурни участници в плейофите на бейзболното първенство на България. Единият е носителят на титлата от последните шест години "София Блус", а другият е сензационно представящият се от началото на кампанията през 2024 г. тим на "НСА-Лъвове".

В изминалия кръг и двата отбора записаха поредните си победи и вече и теоретично не може да изпаднат от Топ 4, формиращ двойките за 1/2-финалите. Шампионите, които са и едноличен лидер в класирането, спечелиха столичното дерби с "Академици" (София) със 7:2 в събота и запазиха перфектния си баланс този сезон - вече с 8 успеха от 8 мача.

"Лъвовете" пък надиграха два пъти "Атлетик" в друг изцяло софийски сблъсък - с 4:1 като гости на ст. "Диана" и с 11:2 като домакини на ст. "Октомври". Неделният двубой в Студентски град беше прекратен преждевременно в 6-ия ининг, когато състезателят на "атлетите" Никола Григоров се контузи, а отборът му не разполагаше с резервни играчи и остана с 8 души на терена.

Така НСА (7-1) се укрепи на втората позиция във временното подреждане и вече не може да слезе извън зоната за плейофите. За последните две позиции в схемата на елиминациите се очертава трибой между "Бизони" (Благоевград), "Академици" и "Койоти" (Дупница), които в момента са съответно трети, четвърти и пети в подреждането.

През изминалия уикенд благоевградчани спечелиха и двата си мача с "Юнак" (София), побеждавайки с 14:8 у дома и с 12:6 в столицата. Самите "юнаци" се свлякоха на последното седмо място, но заедно с предпоследния "Атлетик" все още имат макар и минимални теоретични шансове да се борят за четвъртата позиция.