Два феноменални обрата осигуриха на публиката в английския град Телфорд максимално зрелище в петия ден от Шампионата на играчите по снукър. В него се изиграха последният мач от II кръг и първият 1/2-финал.
В заключителния 1/4-финал поставеният под №4 шотландски ветеран Джон Хигинс изоставаше с 1:4 и 2:5 във формат "6 от 11" срещу китайския №5 в схемата Сяо Гуодун. В крайна сметка Вълшебника от Уишоу се наложи с 6:5 и гарантира, че карето в Топ 4 на турнира ще е съставено от първите четирима играчи в едногодишната ранглиста.
"Много съм удовлетворен. Бил съм много пъти от грешната страна на такива мачове, в които съм доминирал. Да изляза от правилната страна е просто брилянтно", коментира 49-годишният Джон.
VINTAGE JOHN HIGGINS! 🏴
— WST (@WeAreWST) 21 март 2025 г.
John Higgins comes from 5-2 down to knock out Xiao Guodong, reaching the semi-final in Telford! WHAT a comeback!
He takes on Judd Trump on Saturday evening.#PlayersChampionship | @sportsbetio pic.twitter.com/rv7wZUJEhr
За място във финала Хигинс ще се изправи срещу световния №1 Джъд Тръмп. Двубоят от тежка категория на снукъра е тази вечер от 21:00 ч. българско време.
Първият претендент за трофея пък стана известен снощи, когато поставеният под №2 Кайрън Уилсън срази №3 Нийл Робъртсън с 6:5, след като също изоставаше с 1:4, а после и с 4:5. Настоящият световен шампион успя два пъти да изравни резултата, а в решаващия 11-и фрейм изстреля сенчъри брейк от 134 точки.
"Страхотно е да се класирам за финала на такъв турнир. Списъкът тази седмица беше толкова силен. От осемте четвъртфиналисти седем бяха световни шампиони. Това само показва стандарта. Много съм горд, че стигнах до последния мач", коментира 33-годишният англичанин след победата си над австралиеца, носител на световната титла от 2010 г.
JUST WHAT THE WORLD CHAMPION DOES! 🔥
— WST (@WeAreWST) 21 март 2025 г.
Kyren Wilson books his spot in Sunday's final, defeating Neil Robertson in a decider!
He initially trailed 4-1 & 5-4! 🤯#PlayersChampionship | @Sportsbetio pic.twitter.com/KWeYyidoRM
ШАМПИОНАТ НА ИГРАЧИТЕ 2025
1/4-финали (6 от 11)
№1 Джъд Тръмп (Анг) - №9 Шон Мърфи (Анг) 6:0
№5 Сяо Гуодун (Кит) - №4 Джон Хигинс (Шот) 5:6
№3 Нийл Робъртсън (Авл) - №6 Марк Селби (Анг) 6:3
№7 Марк Уилямс (Уелс) - №2 Кайрън Уилсън (Анг) 3:6
1/2-финали (6 от 11)
Джъд Тръмп - Джон Хигинс 22.III, 21:00, Е1
Нийл Робъртсън - Кайрън Уилсън 5:6