Григор Димитров отпадна драматично в Лондон

19 Юни 2024
Григор Димитров завършва атака срещу Себастиан Корда със смаш с отскок.

Григор Димитров беше близо до осъществяване на обрат и класиране за 1/4-финалите на тенис турнир на трева в Лондон, но в крайна сметка отпадна във II кръг от надпреварата в "Куинс клъб". Поставеният под №3 българин отстъпи пред Себастиан Корда (САЩ) с 4:6, 6:3, 5:7 след 1:59 ч. битка на централния корт.

Мачът започна позитивно за Григор и след три уверени гейма на сервис той поведе с 3:2. След това обаче американецът намери по-добър ритъм на игра и беше на път да затвори първата част със серия от четири пореднни гейма, само че българинът спаси три поредни сетбола при 0:40 в подаването си в 9-ия. В следващия гейм Корда пропусна още една възможност, преди да поведе с 1-0.

Димитров стигна до изобщо първите си точки за пробив в четвъртия гейм на втория сет и след като реализира втората от тях, затвърди за аванс от 4:1. Той запази преднината до края на частта, като дори изпусна да я вземе още в осмия гейм, когато противникът му отрази брейкбол.

В решаващия сет 33-годишният българин изостана рано в резултата, губейки още първия си сервис гейм, но успя да изравни след моментален рибрейк. Двубоят отиваше към наглед неизбежен тайбрек, тъй като никой от двамата не позволи точка за пробив чак до 12-ия гейм. В него Григор сервира неуверено и даде мачбол на Корда, който веднага го материализира.

На 1/4-финалите американецът ще срещне квалификанта Ринки Хиджиката (Австралия), отстранил по-рано днес Матео Арналди (Италия) със 7:6 (0), 7:6 (7).