Григор Димитров пропусна два мачбола и отпадна в Марсилия

24 Февр. 2023
Григор Димитров не успя да стигне до 1/2-финал във втора поредна седмица от календара на АТР, след като миналия уикенд игра в Топ 4 на турнира в Ротердам.

Григор Димитров приключи по разочароващ начин участието си на тенис турнира от категория "АТР 250" в зала в Марсилия (Франция). Поставеният под №4 българин отстъпи на 1/4-финалите пред Александър Бублик (Казахстан) с 5:7, 6:3, 6:7 (6), след като пропусна два мачбола.

В първата част Григор изостана с пробив, предавайки подаването си в 7-ия гейм, но с моментален рибрейк изравни на 4:4. Бублик обаче проби за втори път в 11-ия гейм и този път успя да затвърди, затваряйки сета още при първия си шанс.

В целия II сет имаше само един брейкбол и Димитров го реализира в 4-тия гейм, след което спокойно взимаше своите геймове.

Решаващата част пък премина без пробиви, след като българинът отрази единствената възможност, открила се пред съперника му.

Тайбрекът предложи два поредни минибрейка, в които първо нашият тенисист проби за 3:2 точки, след което загуби подаването си за 3:3 преди смяната на полетата. От другата страна на мрежата хасковлията отново поведе и имаше два поредни мачбола при 6:4, първия от които на собствен сервис.

Бублик обаче спечели следващите три поредни разигравания и на свой ред стигна до точка за мача при 7:6. В сюблимния момент казахстанецът пласира фантастичен ретур в подаването на Димитров, с който принуди българина да прати топката в мрежата за край на двубоя след 2:19 ч. битка.

За Григор Димитров това беше трета загуба от общо пет изиграни мача срещу Александър Бублик и първа след две поредни победи срещу него. На 1/2-финалите утре роденият в Москва представител на Казахстан ще играе срещу водача в схемата Хуберт Хуркач (Полша), който по-рано днес се справи също след решаващ тайбрек с Микаел Имер (Швеция) - 6:3, 3:6, 7:6 (6).