Григор Димитров започна с победа в Ню Йорк

24 Авг. 2020
Димитров по време на мача си срещу Умбер.
Туитър

Григор Димитров се завърна с победа в професионалния тенис след почти 6-месечна пауза заради пандемията от коронавирус. Той спечели с 6:3, 6:4 за близо час и половина срещу французина Юго Умбер в мач от първия кръг на турнира на твърди кортове Western & Southern Open от сериите Мастърс ($ 4,67 млн.), който беше преместен от Синсинати в Ню Йорк. Българинът е печелил този турнир - през 2017 г. в Синсинати, а сега е поставен под №14 в схемата.

При 2:1 гейма в първата част Димитров направи пробив, а след това взе и подаването си, с което дръпна с 4:1. До края на сета обаче не допусна изненада.

Във втория сет хасковлията допусна леки колебания в четвъртия гейм и позволи на Умбер да стигне до пробив - 2:3, след неточности от форхенд. До края обаче показа стабилна игра, обърна резултата и постигна втората си победа срещу №42 в ранглистата.

Следващият съперник на Димитров ще бъде унгарецът Мартон Фучович, като мачът ще е в понеделник вечер не преди 22.30 ч. българско време. При успех в третия кръг българинът може да срещне Доминик Тийм.

Back in the saddle 👏

2017 @CincyTennis champ @GrigorDimitrov starts his restart with a 6-3 6-4 victory over Ugo Humbert. #CInCyTENNIS pic.twitter.com/DrMRsp9yRl