Хаити стигна исторически 1/2-финал за "Голд къп"

01 Юли 2019
TWITTER
Футболистите на Хаити и феновете им по трибуните в Хюстън ликуват след третия гол във вратата на Канада.

За първи път в историята националният отбор на Хаити се класира за 1/2-финалите на "Голд къп" - континенталното първенство на страните от Северна и Централна Америка. Намиращият се на 101-во място в ранглистата на ФИФА карибски състав постигна паметна победа с 3:2 над Канада, след като изоставаше с 0:2 на почивката на ст. NRG в Хюстън (САЩ). Хаитяните стигнаха до забележителния обрат с попадения на Дукенс Назон в 50-ата мин., Ерве Базил в 70-ата от дузпа и Вилде-Донал Герие в 76-ата.

"Трябва ни само един гол и с него можем да напишем история". Това казах на съотборниците си на полувремето - разкри защитникът Андрю Жан-Батист. - Това и се получи. Казах им още, че това може да бъде последен "Голд къп" за някои от нас. Обещах им, че ще се раздам до последно, а моите братя ме последваха."

На 1/2-финалите Хаити ще срещне тима на Мексико, който се справи с Коста Рика след 1:1 в редовното време и продълженията и 5:4 при дузпите. Другите два полуфиналиста трябваше да бъдат определени късно снощи в мачовете Ямайка - Панама и САЩ - Кюрасао.

"Имаме качества и не може да бъдем отписвани до последния съдийски сигнал. Момчетата се бореха до последно не само за себе си, а и за отбора", коментира селекционерът на Хаити Марк Колат.