"Хебър" отново спечели волейболната Суперкупа

На финала шампионите от Пазарджик победиха "Нефтохимик" с 3:1 гейма

15 Окт. 2022
Ветеранът Тодор Алексиев забива топката покрай двойната блокада на "Нефтохимик"

Шампионът "Хебър" спечели за втора поредна година волейболната Суперкупа на България, след като надделя над вицешампиона "Нефтохимик" с 3:1 (15, 14, -21, 25).

Двубоят на неутрален терен - в пловдивската зала "Сила", бе лишен от интрига в първите два гейма, в които тимът от Пазарджик доминираше, но в следващите два бургазлии се разиграха. Те спечелиха третата част, а в четвъртата няколко пъти повеждаха с 3 точки, но накрая не издържаха психически.

Именно в последния гейм, при 25:25, главният рефер на мача Константин Йовчев припадна и се свлече от съдийския стол. Последва бърза намеса на лекарските екипи и на двата отбора и Йовчев стъпи на краката си, но нямаше как да продължи мача. При липсата на резервен съдия, на стола се качи вторият рефер Чавдар Манев, а пък неговото място зае служителката от секретарската маса Ивелина Илиева. Те обаче нямаха много работа, защото двете последвали разигравания бяха спечелени от "Хебър", който затвори мача при петия си мачбол.

Така шампионите спечелиха Суперкупата за втори пореден и общо трети пък след 2019 и 2021 г.  "Нефтохимик" пък не успя да спечели трофея за пети път, след като го направи през 2016, 2017, 2018 и 2020 г.

За най-полезен играч (MVP) на двубоя бе определен Трифон Лапков от "Хебър", който завърши с 24 т. и успеваемост от 64% в атака. За успеха допринесоха още Якопо Масари със 17 ш Тодор Алексиев с 16 т. За "Нефтохимик" пък трима завършиха с по 11 т. - Балабанов, Трухчев и Лопар.