Ивет Лалова стана европейски клубен шампион

28 Май 2019
BGathletic.com
Ивет Лалова (в средата) е вдигнала европейската клубна купа и празнува със съотборничките си от ЕНКА.

Ивет Лалова спечели европейската клубна купа по лека атлетика в състава на своя тим ЕНКА (Истанбул), за който се състезава вече 10 години. Най-добрата ни спринтьорка помогна на тима си с две победи в индивидуалните спринтове и едно трето място.

На състезанията в Кастейон (Исп) в събота Лалова победи на 100 м с 11.28 сек., а часове по-късно помогна на щафетата на 4х100 м на турския тим за третото място. В неделя вечерта пък Ивет бе най-бърза в коронните си 200 м, като финишира за 23.10 сек. при пълно безветрие. След нея челната тройка в спринта на половин обиколка допълниха Киара Джерарди ("Атлетика Студентска", Ит) - 23.55, и Ида Катрин Карстьофт ("Спарта", Дан) - 23.57.

В крайното класиране ЕНКА събра 133 т. и спечели за първи път европейската клубна купа при жените. След него останаха "Спортинг" (Пор) със 127 и Валенсия (Исп) със 102.

При мъжете шампион стана отборът домакин "Плайа де Кастейон" със 122 т.,  пред турския "Фенербахче" (121) и португалския "Бенфика" (112).