Изабелла Шиникова продължава напред на "Уимбълдън"

Първата ни ракета Виктория Томова пък се класира за III кръг на турнира в Ийстбърн

21 Юни 2022
БГНЕС

Втората ракета на България в женския тенис Изабелла Шиникова (№217 в света) преодоля за трети път в кариерата си първия кръг на квалификации в турнир от Големия шлем.

На "Уимбълдън" софиянката отстрани с 6:3, 3:6, 6:3 21-годишната швейцарка Симона Валтерт (№190) след час и 47 минути игра. Това бе първи мач между двете съпернички и в него Шиникова оползотвори половината от открилите ѝ се възможности за пробив в сервиса на съперничката (5 от 10), а Валтерт 33% (4 от 12).

Българката имаше шанс да затвори мача много по-рано, но в шестия гейм на втория сет пропусна да направи пробив, а веднага след това даде такъв на противничката си. Все пак в третата част Шиникова успя да излезе с два гейма напред при 5:3 и веднага след това да затвори мача на свой сервис.

При петото си участие на "Уимбълдън" Шиникова ще играе във II кръг на квалификациите срещу победителката от мача между австрийката Юлия Грабнер (№141) и белгийката Янина Викмайер (№603).

Същевременно първата ни ракета Виктория Томова (№128), която по право ще участва в основната схема на "Уимбълдън", се класира за III кръг на подгряващия турнир в Ийстбърн (Вбр, $757 900).

27-годишната софиянка, която влезе в основната схема като "щастлива губеща" от квалификациите, победи американката Шелби Роджърс (№37 в света) с 4:6, 6:3, 6:2 за два часа игра.

На 1/8-финалите Томова ще срещне Кирстен Флипкенс (№257), от която загуби във финалния кръг на квалификациите преди няколко дни.

ДНешният успех гарантира на Томова Томова 55 точки за световната ранглиста и чек за близо $10 000.