Карамаринов награди рускиня за Атлетка №1 на Европа за 2019 г.

28 Окт. 2019
TWITTER
Мария Ласицкене и Карстен Вархолм позират с наградите си за №1 в Европа.

Мария Ласицкене бе наградена за Атлетка №1 в Европа за 2019 г. Рускинята, която се състезава като неутрален спортист заради наказанието на страната си за допинг, получи отличието от първия вицепрезидент на Европейската атлетика (ЕА) и президент на българската федерация (БФЛА) Добромир Карамаринов на церемония в Талин (Ест). През тази година Ласицкене спечели третата си световна титла в скока на височина, a преди това взе златото и на европейското първенство в зала. Рускинята стана победителка и в Диамантената лига, а през целия сезон спечели 21 от 23-те състезания, в които участва.

За №1 при мъжете бе избран Карстен Вархолм. Норвежецът спечели европейската титла в зала на 400 м през зимата, а на световното първенство на открито в Доха стана шампион на 400 м с препятствия. Вархолм не допусна загуба в нито едно от 18-те състезания, в които участва през сезона и подобри три пъти европейския рекорд на 400 м с пр.

Световният шампион в десетобоя Никлас Каул (Гер) и световната вицешампионка в скока на височина Ярослава Махучик (Укр) пък бяха избрани за "Изгряващи звезди" на Европа в леката атлетика.