Личен рекорд не стигна на Георгиева за 1/2-финал на световното

За първи път се чувствах толкова уверена в себе си, сподели 26-годишната плувкиня

24 Юли 2023
Габриела Георгиева
BGswim

Единствената българска състезателка при жените на световното първенство по плуване във Фукуока - Габриела Георгиева, започна участието си със силно представяне. 26-годишната ни националка подобри личния си рекорд на 100 м гръб, но остана на 1,20 сек. от участие в 1/2-финалите.

В сериите Георгиева финишира за 1:01,66 мин. и свали 15 стотни от собственото си върхово постижение. С новото си най-добро време тя подели 28-о място в крайното класиране с израелката Авив Барзелай.

"За първи път се чувствах толкова уверена в себе си. Това е напредък за мен и съм доволна от представянето си. Като за първи старт на световното първенство мисля, че се получи добре. Усетих атмосферата и ще бъда по-подготвена за коронната си дисциплина на 200 метра гръб", сподели Габриела пред БНТ.

Участие в дисциплината взеха общо 61 състезателки. Най-добрият резултат в сериите принадлежеше на американката Рейгън Смит - 58,47 сек. Времето, с което се затвори Топ 16 за 1/2-финалите, беше 1:00,46 мин. - с което шведката Хана Росвал и нидерландката Кира Тусейнт поделиха 15-ата позиция.

ПОХВАЛА

Страши-треньорът на националния отбор по плуване Кристиян Минковски похвали българските състезатели за първите им стартове на световното в японския град. В неделя Йосиф Миладинов влезе в полуфиналите на 50 м бътерфлай и зае 16-о място в крайното класиране, а Любомир Епитропов се нареди 27-и от 67 стартирали на 100 м бруст.

"Йосиф Миладинов направи две много добри плувания в състезанието на 50 м бътерфлай. За всеки наш спортист трябва да се приема като успех участието в полуфинал на световно първенство в индивидуален спорт. Лека неточност при излизането от подводната част лиши Йосиф от финал във Фукуока. Надявам се, че Миладинов ще се представи по най-добрия начин на 100 м бътерфлай", каза Минковски.