"Лудогорец" премина първата пресявка за ШЛ

Разградчани победиха с 3:1 "Будучност" в Черна гора

19 Авг. 2020
Испанският нападател Ихинио Марин е понесъл на гръб ганаеца Бърнард Текпетей, след като е открил резултата срещу "Будучност".
Лудогорец

"Лудогорец" успя да отстрани първия си съперник по пътя към голямата цел, поставена пред отбора - класиране в групите на Шампионската лига. Разградчани спечелиха с 3:1 гостуването срещу черногорския първенец "Будучност" в I квалификационен кръг на турнира. Класата на българския отбор бе видимо по-голяма, но домакините изпуснаха няколко шанса, с които можеха да доведат двубоя до продължения. Както е известно в пресявките до директните плейофи за влизане в груповата фаза победителят се определя в един двубой.

"Лудогорец" започна ударно мача и още във втората минута Каули улучи лявата греда. В 12-ата испанецът Ихинио Марин отбеляза първия си гол за българския шампион, използвайки грешка на вратаря Милош Драгойевич и защитника Игор Чукович. В 25-ата мин. Мавис Чибота удвои резултата от пряк свободен удар. Тогава настъпи известно отпускане в състава на "Лудогорец", от което "Будучност" се възползва и високият 191 см Чукович намали с глава, след като надскочи дребничкия Сисиньо (168 см) и прехвърли неразумно излезлият вратар Ренан. Сисиньо обаче се реваншира след малко и изби топката точно преди тя да стигне до Иван Божович и той да изравни за 2:2.

Черногорският тим натисна в търсене на второ попадения, като чудесни положения изпуснаха Игор Иванович, Божович и влезлият на мястото му Александър Вуячич. Едва в последната минута "Лудогорец" стигна до още един гол, с който реши спора. Жоржиньо проби по дясното крило и асистира на Каули, който бе точен.

Направи впечатление, че треньорът на "Лудогорец" Павел Върба започна само с един българин в титулярния състав - Антон Недялков. В 66-ата мин. влезе още един - Доминик Янков, който записа дебют в евротурнирите.

Във II квалификационен кръг "Лудогорец" ще бъде домакин на датския "Мидтийланд" идната седмица, като мачът ще е на 25 или 26 август.

След края на мача чешкият специалист коментира пред "Диема спорт": "Началото беше много добро за нас, вкарахме два гола, ударихме и греда. Имахме и чисто положение на Каули. След гола на домакините бяхме нервни и допуснахме отпускане. Те използваха момента и изсипваха топки пред нашата врата, а това ни създаваше проблеми. Ще го говоря това с играчите, че трябваше да държим повече топката и да сме спокойни. Не трябваше да се подвеждаме по тяхната игра и не е нужно да допускаме такива моменти. Голът, който вкара отборът на домакините, ни изнерви достатъчно. От друга страна знаете, че победителят се определя в един мач и всеки такъв ще е сложен и труден. Казахме си преди мача какво да очакваме от противника - дълги топки, пасове по фланговете. Говорихме го и на почивката, тъй като това е единственият сериозен начин, който използват. Второто полувреме изпълнихме тази задача, както трябва. Сега изграждаме наново нашата офанзивна част с нови футболисти. Ако погледнете състава от миналата година или последните 6 месеца, ще обърнете внимание, че в атака сега почти няма никой, който е играл преди. Радва ме, че вкарваме във втори пореден мач три гола. Ще сме домакини срещу "Мидтиланд", което е предимство за нас. Първият ми пробив в Шампионска лига беше точно срещу шампиона на Дания - срещу "Копенхаген". Ще е хубаво и сега в Разград да отстраня и този шампион".