"Лудогорец" стана последният 1/8-финалист за купата

11 Февр. 2021
Ганайският нападател на "Лудогорец" Бернард Текпетей, който вкара два гола днес, атакува с топката към вратата на "Спортист" (Своге).
Лудогорец

"Лудогорец" е последният отбор, който си осигури участие на 1/8-финалите за Купата на България, след като с лекота спечели с 3:1 срещу втородивизионния "Спортист" (Своге). Мачът трябваше да се играе през ноември м.г., но беше отложен заради многото случаи на COVID-19 в "Лудогорец". Междувременно бе взето съгласието на "Спортист", който бе домакин, мачът да се играе в Разград, заради по-добрия терен там.

Така "Лудогорец", който бе на книга гост днес, се чувстваше в свои води и това пролича и в играта на отбора. Головете за успеха вкараха Бернард Текпетей на два пъти (17, 57) и Клаудиу Кешерю (60). Деян Христов пък вкара за "Спортист" в 48-ата мин. за 1:1. След попадението на Кешерю шампионите имаха възможност да увеличат аванса си, но пропуски направиха Доминик Янков, Кирил Десподов и Мавис Чибота. В 76-ата мин. пък дебют за разградчани направи новопривлеченият кипърски нападател Пиерос Сотириу.

Това бе и първият официален мач на Валдас Дамбраускас като треньор на "Лудогорец". "Получи се един типичен турнирен двубой. През първата част направихме доста технически грешки, защото мисля, че проблемите ни бяха от грешки, предизвикани донякъде и от терена. Това не ме направи щастлив. На моменти бяхме малко по-бавни. Не можахме да използваме тримата зад гърба на Кешерю. Въпреки това създадохме две-три опасни положения. След почивката заиграхме по-бързо, но допуснахме гол. С изключение на това попадение се представихме по-добре. Най-важното е, че победихме. Не смятам, че подценихме мача. Не загубихме концентрация. Целта ни беше да продължим в следващата фаза. Имаше обаче моменти, в които играхме по-бавно. Все пак, като за първи официален мач за годината това е нормално. Искам да доминираме 90 минути, но това трудно се получава. Аз съм тук, за да печели титли и купи с "Лудогорец". Не правя разлика между първенството и турнира за купата", коментира след края Валдас Дамбраускас пред "Диема спорт".

Следващият съперник на "Лудогорец" за купата ще е "Царско село", като мачът на 3 март ще се играе в София.

1/8 ФИНАЛИ

1 март (понеделник), 17:30 ч.: "Локомотив" (Пд) - "Беласица"
2 март (вторник), 17:30 ч.: "Етър" - "Арда", "ЦСКА-София" - "Черно море"
3 март (сряда), 12:00 ч.: "Ботев" (Пд) - "ЦСКА 1948"; от 15:00 ч.: "Царско село" - "Лудогорец"; от 18:00 ч.: "Левски" - "Берое"
4 март (четвъртък), 17:30 ч.: "Ботев" (Вр) - "Черноморец" (Блч), "Славия" - "Монтана"