Меси хвана за гушата уругвайски играч при загуба на Аржентина

Бразилия допусна обрат срещу Колумбия в световните квалификации

17 Ноем. 2023
Моментът, в който Меси си изпусна нервите и влезе в схватка с Матиас Оливейра
LmNeuquen

Осемкратният носител на приза Златната топка Лионел Меси изпусна нервите си по време на мача от световните квалификация Аржентина - Уругвай и участва в масово меле на терена.

В 20-ата минута от срещата на стадион "Ла Бонбонера" в Буенос Айрес 36-годишният капитан на световните шампиони първо удари с лакет в гърдите, а след това хвана за гушата уругвайския защитник Матиас Оливейра. Въпреки това той не бе наказан дори с жълт картон.

"Предпочитам да не кажа всичко, което мисля, но тези младежи ще трябва да се научат да уважават по-възрастните", бе единственият коментар на Меси впоследствие.

Той бе на терена през всичките 90 минути, но това не помогна на "гаучосите", които загубиха с 0:2 след голове на Роналд Араухо в 41-ата и Дарвин Нунес в 87-ата мин.

По този начин Уругвай прекъсна серията от 14 мача без загуба на Аржентина, която започна още от световното първенство в Катар миналия ноември. Въпреки това "гаучосите" остават лидер в класирането на световните квалификации в зона "Южна Америка", а Уругвай се изкачи на второто място.

#argentina #uruguay #highlights #goals 2023 HD 🔥 #messi & #álvarez vs #nunez zArgentina vs Uruguay 0-2 Highlights & All Goals 2023 HD 🔥 Messi & Alvar...

Изненадваща загуба претърпя и петкратният световен шампион Бразилия. При гостуването си на Колумбия "селесао" поведе ое в 4-ата мин. с гол на нападателя на лондонския "Арсенал" Габриел Мартинели.

Но само в рамките на 4 минути - между 75-ата и 79-ата една от звездите на "Ливърпул" - Луис Диас, направи пълен обрат с две попадения с глава.

#Colombia#Brazil#Luis DiazColombia vs BrazilColombia vs Brazil 2-1 Colombia vs Brazil HighlightsColombia vs Brazil Resumen

В другите два мача от програмата през изминалата нощ нямаше голове: Чили - Парагвай 0:0 и Венецуела - Еквадор 0:0.

В класирането след 5 кръга води Аржентина с 12 т., пред Уругвай с 10, Колумбия с 9, Венецуела с 8, Бразилия със 7, Еквадор, Парагвай и Чили с по 5, Боливия с 3 и Перу с 1. Първите шест отбора след изиграването на всички 18 мача (всеки срещу всеки на разменено гостуване) ще се класират за Мондиал 2026, а седмият ще играе допълнителни квалификации.