Меси вкара два гола в рекорден мач за Аржентина

Попадение на Кавани прати Уругвай на 1/4-финал срещу Колумбия на Копа Америка

29 Юни 2021
Лионел Меси благодари на Бог след гола си от дузпа срещу Боливия.

Лионел Меси вкара две попадения за Аржентина в деня, в който стана едноличен рекордьор по изиграни мачове за националния отбор. Суперзвездата на световния футбол стори това при победата с 4:1 над Боливия в група А на турнира Копа Америка, който се провежда в Бразилия. Това бе мач №148 на Меси за Аржентина, с което той изпревари Хавиер Масчерано.

"Гаучосите" не показаха отпускане, въпреки че си бяха осигурили място на 1/4-финалите, а Боливия бе твърдо последен в групата, без шанс да продължи. Алехандро "Папу" Гомес откри за Аржентина още в 6-ата мин. след асистенция на Меси. Звездата на "Барселона" направи резултата 3:0 до почивката с попадения в 33-ата мин. от дузпа и в 42-ата.

През втората част аржентинците свалиха темпото и боливиецът Едсон Сааведра намали в 60-ата мин. Селекционерът Лионел Скалони веднага реагира и засили агресивността в играта. В резултат един от влезлите като резерви - Лаутаро Мартинес ("Интер") направи 4:1 в 65-ата мин., само две минути след появата си на терена на "Арена Пантанал" в Куиаба.

Така Аржентина завърши на първо място в групата със 7 т. и ще срещне Еквадор на 1/4-финалите.

Fecha: 28 de junio de 2021Estadio: Arena PantanalMira los mejores momentos del partido de Bolivia y Argentina en la CONMEBOL Copa América 2021, por la Fecha ...

В другия двубой от група А Уругвай победи с 1:0 Парагвай в Рио де Жанейро. Попадението отбеляза нападателят на "Манчестър Юн" Единсон Кавани в 21-ата мин. от дузпа. С този гол и осигурения успех Уругвай завърши на второ място със 7 т. Това прати отбора, воден от 74-годишния Оскар Вашингтон Табарес, срещу Колумбия в следващата фаза.