Националът Краев ще играе в Шампионската лига

01 Окт. 2020
Божидар Краев (вторият от дясно на ляво) се поздравява със съотборниците си след историческия успех над "Славия" (Прага).
Туитър

За първи път от 3 години насам в Шампионската лига ще играе български футболист. Божидар Краев се класира с отбора си "Мидтиланд", който ще бъде дебютант в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Това стана след победа с 4:1 над гостуващия "Славия" (Прага) в плейоф-реванш. Първият мач в Чехия бе завършил 0:0.

Гостите от "Славия" поведоха на реванша в Дания чрез нигериеца Питър Олайинка още в 3-ата минута. "Мидтиланд" обаче обърна резултата след почивката, като принос за това имаше и българският национал, който влезе като резерва в 58-ата минута. Датчаните вкараха голове чрез гвинееца Сори Каба (65), Александър Щолц (84-дузпа), нигериеца Франк Ониека (88) и Андерс Дрейер (90). Асистенцията за последното попадение бе на Краев.

На жребия за груповата фаза тази вечер от 18:00 ч. българско време "Мидтиланд" ще бъде поставен в последната, четвърта урна.

За последно българин е играл в Шампионската лига през сезон 2017/18 - Георги Миланов с ЦСКА (Москва).