"Нефтохимик" удари драматично ЦСКА в полуфинал №1

01 Апр. 2019
Либерото на националния отбор Теодор Салпаров е яхнал друг национал в състава на "Нефтохимик" - Николай Учиков (№15), след спечелена точка в драматичното гостуване срещу ЦСКА в София.
БГНЕС

Шампионът "Нефтохимик" направи важна крачка към класиране за нов финал във волейболната Суперлига на България. В първия 1/2-финал срещу ЦСКА бургазлии се наложиха драматично с 3:2 (19, -23, 23, -23, 12) като гости в София и поведоха с 1-0 в серията до три победи.

Заради ограничения капацитет на своята зала "Васил Симов", неотговаряща на критериите на федерацията (БФВ) за тази фаза от първенството, "армейците" домакинстваха в зала "Христо Ботев", където се събраха около 700 запалянковци. Преобладаващата част от тях останаха разочаровани, след като любимците им два пъти успяха да изравнят геймовете, а в тайбрека водеха с 12:11, но загубиха последните четири точки в мача.

Вторият двубой е днес от 18:30 ч. на същото място, след което полуфиналният плейоф ще се премести за максимум два мача в зала "Младост" в Бургас. Ако след тях общият резултат в серията е 2-2, решаващият мач №5 ще се играе обратно в столицата.

В другия 1/2-финал се срещат "Хебър" и "Добруджа", чийто първи двубой бе снощи в Пазарджик.