"Олимпиакос" падна тежко при завръщането на Везенков в Евролигата

04 Окт. 2024
Гардът на "Фенербахче" Уейд Болдуин IV (вляво) опитва да спре пробив на Найджъл Уилямс-Гос, започнал като титуляр за "Олимпиакос" и прекарал 21 мин. на паркета в зала "Юлкер" в Истанбул.

Басектболист №1 на България Александър Везенков изигра първия си мач в Евролигата, откакто бе избран за MVP в най-силния клубен турнир на Стария континент през сезон 2022/2023. Присъствието на 29-годишното крило, прекарал последната година със "Сакраменто Кингс" в НБА, обаче не помогна особено на гръцкия "Олимпиакос".

В откриващата си среща от новата кампания в европейската надпревара грандът от Пирея претърпя поражение с 11 точки разлика като гост на турския "Фенербахче" - 71:82 в Истанбул. При това възпитаниците на Йоргос Барцокас имаха аванс от 4 точки на почивката (36:32), но допуснаха тежък срив през второто полувреме, загубено с 35:50.

Везенков беше изолиран почти съвършено от защитата на "фенерите" и стана едва трети по резултатност в тима на гостите. При завръщането си в Евролигата Саша вкара едва 11 т. и хвана 4 борби за над 30 мин. на паркета. Българският национал бе 4 от 6 в стрелбата от игра (1 от 2 за тройка) и 2 от 2 от наказателната линия.

Най-резултатен в състава на "Олимпиакос" бе Моузес Райт с 15 т., а Шакийл Маккисик добави 13 т. Топреализатор в мача стана Уейд Болдуин IV с 19 т. за успеха на "Фенербахче". С двуцифрен актив за домакините допринесоха също Найджъл Хейс-Дейвис с 15 т. и Бонзи Колсън с 10 т.

Във II кръг от редовния сезон Везенков и компания ще посрещнат литовския "Жалгирис" в своята зала в предградието на Атина. Двубоят в "Двореца на мира и приятелството" е на 11 октомври от 21:15 ч.