Отборът на Стоилов спечели драматично с човек по-малко

"Гьозтепе" излезе на пето място след победата над "Трабзонспор"

27 Окт. 2024
Словенският халф Давид Тиянич (вдясно) е понесъл на гръб японския си съотборник Кирую Мацуки след победния гол за "Гьозтепе" срещу "Трабзонспор".
Фейсбук/Гьозтепе

Воденият от треньора Станимир Стоилов отбор на "Гьозтепе" спечели по драматичен начин четвъртата си победа за сезона в турската Суперлига. Тимът от Измир победи с 2:1 един от силните отбори в първенството - "Трабзонспор", в мач от Х кръг.

Мачът започна лошо за "Гьозтепе", който още в 28-ата мин. остана с човек по-малко заради директен червен картон на нигериеца Антони Денис. В 60-ата мин. обаче именно домакините поведоха, въпреки че отстъпваха числено. Точен бе преотстъпеният от "Славия" Исак Соле. "Трабзонспор" бързо изравни чрез Симон Банза от дузпа. Кулминацията на мача бе във втората минута на допълнителното време, когато словенецът Давид Тиянич вкара за 2:1 и хвърли феновете на "Гьозтепе" в екстаз.

С този успех тимът на Стоилов излезе на пето място в класирането с 15 т. Начело е "Галатасарай" с 25.

"Това е страхотна победа за нашия отбор. Успяхме да победим много силен отбор с много добър треньор (б.ред. - Шенол Гюнеш). Нашата енергия и позиция на терена бяха на абсолютно много високо ниво. Играта ни отрази динамичния футбол, който искаме да практикуваме. Моите футболисти не чувстваха, че са с човек по-малко на терена. Напротив, все едно бяхме с 12 души. Нашите фенове бяха като допълнителен играч със силата, която ни дадоха. Гордея се с нашите играчи, фенове, треньори и служители, които допринесоха за този успех. Постигнахме го заедно. Когато сме заедно, никой не може да ни спре. Сега трябва да продължим да работим със същата мотивация и да показваме футбола, който искаме на терена. С тази победа играчите видяха колко високи са нивото и потенциалът ни. Ще продължим да работим по същия начин", коментира Стоилов след мача.

В следващия кръг "Гьозтепе" гостува срещу "Газиантеп" на 1 ноември.