Станимир Стоилов постигна първа победа в турската Суперлига

"Гьозтепе" излезе на шесто място след успеха с 2:0 над тим с български национал

01 Септ. 2024
Станимир Стоилов очаква началото на домакинството на "Гьозтепе" срещу "Бодрум".
Гьозтепе

Станимир Стоилов продължава успешното си представяне като треньор на новака в турската Суперлига "Гьозтепе", след като спечели първа победа за сезона. Тя бе с 2:0 в домакинството срещу друг нов член на елитната група - "Бодрум" в IV кръг. Нещо повече - тимът на Стоилов все още няма загуба, след като направи равенства в предишните си три мача.

Головете за тима от Измир, който игра без публика заради наказание, вкараха бразилците Ромуло в 16-ата мин. и Джалма Силва в 41-ата. Цял мач за гостите игра върнатият в националния ни отбор след 4-годишна пауза Здравко Димитров.

"Само 50% от "Гьозтепе" беше на терена днес, защото нашите фенове не бяха с нас. Не сме щастливи да играем в тази атмосфера, а само от победата. Моят отбор заслужено спечели. Започнахме мача много динамично, агресивно и организирано и отбелязахме головете, които искахме още до почивката. Пропуснахме и положения през второто полувреме. Видях добри неща на терена, но има и неща, които трябва да подобрим. Трябва да използваме паузата в първенството, за да се подобрим и развием. Трябва да укрепим още повече сплотеността на отбора, особено да ускорим процеса на адаптация на новите ни играчи. Очакваме също да се възстановят контузени и болни футболисти. Като нов отбор в Суперлигата, като погледнем първите си четири мача, можем да кажем, че се представихме добре, но според мен това не е достатъчно. Нашата цел, както споменах и преди, е да се класираме в европейските турнири. Това е моята мечта и трябва да направим всичко, за да постигнем тази цел", заяви Стоилов след мача.

"Гьозтепе" излезе на 6-о място в класирането с 6 т. преди днешните мачове. Начело с 10 т. е воденият от Жозе Моуриньо "Фенербахче". В следващия си мач "Гьозтепе" ще приеме "Кайзериспор" на 22 септември.