"Шахтьор" нанесе втора загуба на "ЦСКА-София" в Австрия

Във втори пореден мач "червените" не успяха да отбележат гол

01 Юли 2019
Националът Кристиян Малинов се опитва да пресече пас на Марлос (вляво) към Виктор Коваленко (в гръб) по време на контролата между "ЦСКА-София" и "Шахтьор" в Австрия.
TWITTER

Вицешампионът на Първа лига "ЦСКА-София" допусна втора загуба от началото на лятната си подготовка. В третата си проверка на подготвителния лагер в Австрия възпитаниците на Добромир Митов, Люпко Петрович и Димитър Пенев отстъпиха с 0:1 пред украинския "Шахтьор" на ст. "Голдберг" в Грьодиг.

Петима от играчите на "червените" получиха почивка за вчерашната контрола. Капитанът Николай Бодуров има възпаление в ухото, Жанио Бикел е с настинка, а Енрике Рафаел е с лека контузия и предстои да му бъде направен преглед. Иван Турицов и Илия Шаламанов пък лекуват травми, съобщи клубният сайт CSKA.bg.

Единственото попадение в двубоя отбеляза 18-годишният Даниил Сикан още в 10-ата мин. В края на първото полувреме "ЦСКА-София" вкара гол на украинския шампион, но той беше отменен заради засада на Али Соу. Като цяло грандът от Донецк имаше сериозно игрово преимущество само през първото полувреме, докато след почивката двата тима бяха равностойни, но българският състав не съумя да реализира положенията си.

На трибуните на стадиона се бяха събрали десетки фенове на "ЦСКА-София", пристигнали в Австрия от различни краища на Европа. Клубът на Гриша Ганчев получи подкрепа от фенклуба на ЦСКА в Мюнхен, също основан през лятото на 2016 г.

Общо това беше четвърта лятна проверка на "червените" и второ поредно поражение без отбелязан гол. В предишните си контроли тимът победи втородивизионния "Локомотив" (ГО) с 3:0 в Тетевен и елитния чешки "Пжибрам" с 3:0 в Австрия и загуби с 0:1 от унгарския шампион "Ференцварош" и с 0:1 от "Шахтьор". Последният приятелски мач на "ЦСКА-София" по време на лагера ще бъде срещу местния шампион "Ред Бул" (Залцбург) - в сряда (3 юли) в Заалфелден.

След това отборът се прибира в България, където ще довърши подготовката си за новото първенство в Първа лига. В I кръг на 12 юли "ЦСКА-София" посреща "Етър" на ст. "Българска армия".