Шампионът от София може да задмине Григор Димитров с пробив в Топ 15

01 Апр. 2021
Яник Синер атакува топката от форхенд в 1/4-финалния мач срещу Александър Бублик в Маями.

Яник Синер се класира за първи път в кариерата си на 1/2-финал в турнир от сериите "Мастърс" по тенис. 19-годишният италианец елиминира в V кръг в Маями (САЩ, $3,34 млн.) поставения под №32 Александър Бублик (Каз) със 7:6 (5), 6:4 и си гарантира нов скок в световната ранглиста.

Тийнейджърът, който миналия ноември приключи сезон 2020 с титлата от Откритото първенство на София в "Арена Армеец" и дебют в Топ 40, в момента е трета ракета на Италия (№31 в света). С представянето си дотук във Флорида Синер си осигури изкачване до 24-та позиция, а при още две победи ще пробие директно в Топ 15 - класиране на финал ще го придвижи до №21, а евентуална титла ще го изстреля до №14.

"You're not a human! You're 15 years old and you play like this." 😂

It's all respect between Alexander Bublik & @janniksin🤝

📹: @TennisTV | #MiamiOpenpic.twitter.com/negacVxNMP

— ATP Tour (@atptour) March 31, 2021

Шампионски триумф на италианския талант тази седмица ще означава, че Григор Димитров ще отстъпи с една позиция до 17-о място в ранглистата. Иначе първата ракета на България ще запази настоящото си класиране под №16 въпреки ранното отпадане от "Мастърс" в Маями, където беше поставен под №9, но загуби още първия си мач - с 5:7, 5:7 срещу Камерън Нори (Вбр) във II кръг.

Съперник на Яник Синер за място на финала ще бъде №7 в схемата Роберто Баутиста Агут (Исп), който изненадващо отстрани на 1/4-финалите тази сутрин водача Даниил Медведев (Рус) с 6:4, 6:2. Участниците в другия 1/2-финал ще бъдат определени късно тази вечер в двата двубоя от V кръг в долната половина на схемата: №2 Стефанос Циципас (Гър) - №26 - Хуберт Хуркач (Пол) и №4 Андрей Рубльов (Рус) - Себастиан Корда (САЩ).

SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.com/tennistv?sub_confirmation=1Watch official ATP tennis s...