Шон Мърфи спечели 12-ата си ранкинг титла

Бих искал този сезон да стана №1 в света и това е възможно най-добрият старт, сподели Магьосника

22 Юли 2023
Шон Мърфи позира с трофея от Шампионската лига - своята 12-а ранкинг купа в кариерата.
WORLD SNOOKER

Шон Мърфи спечели първия турнир от новия сезон в професионалния снукър. 40-годишният англичанин триумфира в ранкинг изданието на Шампионската лига в Лестър и заслужи 12-ата значима титла в кариерата си.

На финала в зала "Морнингсайд Арина" Магьосника победи Марк Уилямс с 3:0 фрейма, след като открадна първата партия с разчистване от последната червена топка и направи брейкове от 73 и 69 т. в следващите две. Заключителният ден започна с групова фаза, която излъчи двамата претенденти за трофея. В единия поток Мърфи победи Крис Уейклин с 3:1 и завърши 2:2 срещу Сяо Гуодун и Робърт Милкинс, а в другия Уилямс победи с по 3:1 Цао Юпън и Нопон Саенгхам и направи 2:2 срещу Сам Крейги.

"Очарован съм. Екипът ми и аз работихме много здраво и знаехме, че ще се получи - сподели Шон. - Мисля, че в три от последните четири турнира стигам до финала и печеля. Не съм сигурен каква е тайната, но явно правя нещо правилно. Обичам да си поставям цели. Да бъда №1 в света е нещо, което не съм постигал никога, но присъства в списъка ми. Бих искал да го отметна този този сезон и това е възможно най-добрият старт."

Със спечеления чек за £33 000 световният шампион от 2005 г. събира общо 478 500 паунда за световната ранглиста, в която заема 7-о място в началото на кампанията през 2023/2024 г. Най-близо пред него е шестият Нийл Робъртсън с 542 000 британски лири, заработени през последните две години. Лидер е Рони О`Съливан с £886 000.

Също така титлата е трета в последните пет месеца за Мърфи след спечелените в края на миналия сезон Шампионат на играчите и Шампионат на тура. С общо 12 ранкинг трофея англичанинът се приближи само на два от 9-ото място във вечната ранглиста на джентълменския спорт, заемано от китайската легенда Дин Дзюнхуей с 14 титли. И тук абсолютен №1 е О`Съливан с 39.

SUBSCRIBE for the biggest and best videos from the only official World Snooker channel on YouTubeWebsite: www.wst.tvTwitter: @WeAreWSTFacebook: /WorldSnooker...