"Щастлив губещ" спаси 7 мачбола и изхвърли Анди Мъри

02 Ноем. 2021
Доминик Кьопфер крещи от радост след победната точка в епичния мач срещу Анди Мъри в Париж.

Доминик Кьопфер се възползва максимално от втория шанс, който получи на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Париж (Фр). 27-годишният германец (№58 в ранглистата), който загуби в последния кръг от квалификациите, но влезе в основната схема като "щастлив губещ", вече е във II кръг на надпреварата в "Акор Хотелс Арена" след сензационна победа над Анди Мъри.

Кьопфер спаси 7 мачбола срещу бившия №1 в света и се наложи с 6:4, 5:7, 7:6 (9) срещу 34-годишния британец, който напусна залата, клатейки невярващо глава. Първоначално германският дебютант във френската столица наложи контрол и при аванс от сет и 5:4 сервираше за мача.

Тогава обаче Мъри успя да върне пробива и скоро вече държеше юздите в свои ръце. Сър Андрю стигна до първите си два мачбола при 5:4 и 15:40 в сервиса на съперника си в края на III част. Германецът обаче хладнокръвно ги отрази и доведе решаващия сет до тайбрек.

SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.com/tennistv?sub_confirmation=1Watch official ATP tennis s...

В дългия гейм шотландецът получи още пет шанса да затвори двубоя, два от които поредни при 6:4 т., но така и не успя да се справи, включително два пъти на свой сервис.

"Беше невероятно. Мислех, че държа успеха в ръцете още във втория сет. Но той отигра много топки, а аз не отиграх много топки. Това беше разликата, а после в третата част беше просто страхотна битка. Опитах се да задържа момента и да се боря за всяка точка. Очевидно е много тежко да играеш срещу него. Той е фантастичен боец, затова съм много щастлив, че продължавам напред", коментира Кьопфер.

Във II кръг негов съперник ще бъде победителят от днешния двубой между поставения под №9 Феликс Оже-Алиасим (Кан) и квалификанта Джанлука Магер (Ит).

SUBSCRIBE to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.com/tennistv?sub_...Watch official ATP tennis streams from...