Спорт

Сърбия - Холандия и Китай - Италия са 1/2-финалите на волейболния Мондиал `18

49
FIVB.com
Талисманът на Мондиал `18 е легнал до сръбкинята Тияна Бошкович, която щастливо отпуска мускулатурата си след победата над Италия.

Сръбският национален отбор нанесе първа загуба на Италия на световното първенство по волейбол за жени в Италия. Тимът на западните ни съседи надигра "скуадра адзура" с 3:1 (21, 19, -23, 23) в последния мач от група G в третата фаза и зае първо място в потока, определящ 1/2-финалистите.

С най-голяма заслуга за успеха беше звездата на сръбкините Тияна Бошкович, която реализира мачбола в четвъртия гейм и завърши като топреализатор в двубоя с 29 т. За италианките Паола Огечи Егону отбеляза 28 т.

На 1/2-финалите Сърбия ще играе с подгласника от група Н - Холандия, а Италия ще се изправи срещу победителя в другия поток - Китай. Олимпийските шампионки от азиатската държава победиха в директния сблъсък за първото място "оранжевите" с 3:1 (-23, 13, 18, 17). Най-резултатна за китайките стана Жу Тън с 19 т., а над всички в мача беше холандката Лонеке Слуетйес с 26 т.

И двете двойки полуфиналисти вече се срещнаха по веднъж в турнира. В група В от първата фаза италианките надиграха китайките с 3:1 (-20, 24, 16, 20). В група Е от втората фаза пък холандките биха сръбкините с 3:0 (16, 12, 20). Полуфиналите са в петък.