Световният №2 секна устрема на Григор Димитров

Първата ни ракета си гарантира прогрес в тенис ранглистата

23 Юни 2023
Григор Димитров е умислен след загубено разиграване срещу Карлос Алкарас в 1/4-финала в "Куинс клъб" в Лондон.

Тенисист №1 на България Григор Димитров вложи максимум усилия, но не успя да надмогне младостта и таланта на световния №2 Карлос Алкарас. На 1/4-финалите в лондонския "Куинс клъб" 20-годишният испанец се наложи с 6:4, 6:4 и сложи край на впечатляващото представяне на първата ни ракета (№26 в ранглистата) в тревния турнир от категория "АТР 500".

За 32-годишния хасковлия това беше пети мач в надпреварата, в която тази година стартира от квалификациите. До тази вечер Григор нямаше загубен сет, но днес посоката се обърна от самото начало.

Димитров допусна пробив още в откриващия гейм на мача при единствения брейкбол, който даде в цялата първа част. Българският топсъстезател имаше шанс да изравни резултата в 11-минутен шести гейм, в който стигна до три точки за връщане не пробива, но след като не успя, не получи повече възможности.

Още по-злощастно се разви вторият сет, в който нашият тенисист поведе с 3:0 гейма след ранен брейк в подаването на Карлитос. Испанецът отговори с два пробива и сервираше при 4:3. Българинът успя да направи рибрейк за 4:4, но веднага се пропука отново, допускайки пробив на нула след две двойни грешки. Краят на срещата дойде още с първия мачбол в следващия гейм.

На 1/2-финалите утре Алкарас ще се изправи срещу Себастиан Корда (САЩ), който по-рано днес елиминира звездата на домакините Камерън Нори с 6:4, 7:6 (1). За другото място в неделния финал ще спорят Алекс де Минор (Австралия) и Холгер Руне (Дания).

Благодарение на постигнатите четири победи в британската столица Григор Димитров ще прогресира с поне една позиция в световната ранглиста. Той е под №24 в моментното подреждане, но ще бъде изпреварен от Корда, ако американецът се класира за финала.