Световният шампион Полша стартира успешно на Мондиал `18

14 Септ. 2018
FIVB.com
Полският капитан Михал Кубяк и съотборниците му минават да поздравят част от най-запалените свои сънародници, които изпълниха зала "Конгресна" миналата вечер.

Волейболният шампион на света Полша започна успешно защитата на титлата си на Мондиал `18 в Италия и България. В първия си мач от група D във Варна "дружина полска" надигра тима на Куба с 3:1 (18, 19, -21, 14) гейма. Двубоят се игра в пълната зала "Конгресна" на ДКС, където дойдоха над 3000 полски фенове.

Над всички в мача беше полският посрещач Артур Шалпук, който заби 20 т. (2 аса, 1 блок). Звездата Бартош Курек добави още 17 т. (5 блока), а капитанът Михал Кубяк допринесе с 14 т. за победата. За кубинците Хавиер Консепсион стана най-резултатен с 12 т. (5 блока), а Марлон Ерера завърши с 11 т.

Снощи поляците имаха наглед лесен съперник в лицето на аутсайдера в групата Пуерто Рико. Късно вечерта пък България трябваше да изиграе своя втори двубой срещу един от най-трудните противници - азиатския шампион Иран.

В късния мач от група В в Русе в сряда олимпийският шампион Бразилия не срещна затруднения срещу Египет - 3:0 (17, 22, 20). Снощи в зала "Арена Монбат" беше дербито между "селесао" и Франция.