Световният шампион се завърна с победа в Шефилд

Три върхови сенчъри брейка постлаха пътя на Марк Селби към 1/8-финалите в "Крусибъл"

17 Апр. 2022
WORLD SNOOKER
Марк Селби се усмихва, а седналият в стола си Джейми Джоунс е унил по време на мача от I кръг на световното първенство по снукър в шефилдския театър "Крусибъл".

Световният шампион Марк Селби не допусна изненада при завръщането си в Шефилд за защитата на своята четвърта титла в снукъра. В I кръг на тазгодишното световно първенство 38-годишният англичанин се справи рутинно с уелсеца Джейми Джоунс с 10:7 фрейма и стана първият известен 1/8-финалист в театъра "Крусибъл" през 2022 г.

Веселяка от Лестър изоставаше в резултата само след откриващата партия в мача, но още преди първата почивка вече имаше аванс от 3:1 след един халф-сенчъри (71 т.) и един сенчъри брейк (134 т.) в третия и четвъртия фрейм. В края на първата сесия Селби водеше с 6:3 след още една стотачка (129 т.) и други две серии над 50 точки (64, 73), а вечерта произведе нови две брилянтни композиции (55, 137) и пресече спокойно финалната линия.

Трите му сенчъри брейка се оказаха върховите серии в първия ден от шампионата на планетата. Още трима играчи постигнаха трицифрени брейкове в началото на своите мачове вчера - Рони О`Съливан (122, 104), Джао Синтун (109, 103) и Джаксън Пейдж (102). Всички те ще довършват двубоите си днес - съответно срещу Дейвид Гилбърт, Джейми Кларк и Бари Хоукинс.

"Беше доста емоционално да изляза днес тук. Посрещането беше страхотно. Предполагам отчасти защото съм действащият шампион и отчасти защото бях откровен през какво преминавам - сподели Марк Селби, който наскоро разкри, че се бори с психически стрес. - Много хора вероятно се асоциират с проблема. Всички ме подкрепиха в социалните мрежи. Резултатът днес нямаше значение за мен, защото просто исках да се насладя. В един момент дори не бях сигурен дали ще мога да участвам в този турнир, така че дори да бях загубил, нямаше да съм разочарован.

Във II кръг шампионът очаква победителя от предстоящия във вторник (19 април) мач между №16 в схемата Ян Бинтао и Крис Уейклин.