Тройка на Везенков този път съпътства победа на "Кингс"

Звезда на "Реал" (Мадрид) изгледа мача с екип на българина

23 Дек. 2023
Александър Везенков (вляво) този път бе основно на пейката на "Сакраменто Кингс", за разлика от Домантас Сабонис (вдясно), който изигра много силен мач и записа трипъл-дабъл (28 т., 11 борби и 11 асистенции).

Александър Везенков завърши във втори пореден мач от НБА с актив от 3 точки, но този път отборът му "Сакраменто Кингс" победи, за разлика от тежката загуба със 119:144 от "Бостън Селтикс" преди два дни. Сега "Кралете" играха с много настроение в домакинството си срещу "Финикс Сънс" и спечелиха със 120:105.

Треньорът Майк Браун не даде много възможност за изява на българина, който записа само 6 минути игра. В тях Везенков демонстрира 100-процентова успеваемост и вкара при единствения си опит за тройка. Той завърши и с 1 борба. Най-добрият ни баскетболист отбеляза точките си още с първото си докосване до топката, след като се появи за около четири минути в края на втората част. Той обаче направи крачки при една атака и веднага бе сменен с Малик Монк. След това Майк Браун пусна Везенков чак в последните две минути на двубоя, когато извади титулярите си, като в това време българинът успя да запише една борба.

Много силен мач изигра съотборникът му Домантас Сабонис. Литовският център записа трипъл-дабъл (28 т., 11 борби и 11 асистенции). Двубоят в зала "Голдън 1 Сентър" ще се запомни и с това, че голямата звезда на "Кингс" Ди'Арън Фокс подобри клубния рекорд на Майк Биби за най-много асистенции и в момента има 2581. Фокс като цяло отново бе на добро ниво и записа 23 т., 6 борби и 7 асистенции.

За "слънцата" най-резултатен бе Кевин Дюрант с 28 т., следван от Девин Букър с 24.

На трибуните бе и бразилският футболист на "Реал" (Мадрид) Винисиус Жуниор, който изгледа двубоя в компанията на баскетболната легенда Владе Дивац (играл от 1999 до 2004 г. за "Кингс"). Любопитното е, че футболистът бе облечен с екипа на Александър Везенков с №7. Винисиус носи същия номер в "Реал".

След тази победа "кралете" са вече със 17 победи и 10 загуби и продължават за заемат четвъртото място в Западната конференция. "Финикс" пък е 11-ти с 14-14.

Следващият двубоя на "Сакраменто Кингс" отново е домакински - утре сутрин от 5:00 ч. българско време срещу временния лидер в конференцията "Минесота Тимбърулвс" (21-6).